Байден підписав Меморандум на підтримку поширення «прав ЛГБТ» за кордоном (це торкнеться й України)

6 лютого 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Президент США Джозеф Байден підписав Меморандум «Про дотримання прав лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, кур’єрів та інтерсексуалів у всьому світі». Цим документом передбачається значно ширше експортування ЛГБТ-повістки, ніж це передбачала програма допомоги 2011 року.

Сполучені Штати мають широку мережу організацій та офіційних представництв, які від імені американського уряду співпрацюють і допомагають іншим державам (від реформування енергетики до гуманітарних програм). Але підписаний Байденом Меморандум передбачає врахування чиннику становища ЛГБТ в ході співпраці США в різних напрямках (юстиція, оборона й безпека, охорона здоров’я, кредитування та навіть сільське господарство).

Окремо варто звернути увагу на USAID — федеральне агентство, яке від імені американського народу просуває демократичні цінності за кордоном. В його розпорядженні знаходиться понад 27 мільярдами доларів іноземної допомоги, яку США щороку надають у понад 100 країнах. Минулого року ще за президентства Трампа USAID позбулася будь-яких згадок про ЛГБТ.

Новий Меморандум Байдена повертає політику агентства до часів Обами, а призначення нової очільниці (Саманти Пауер) викликає занепокоєння в організацій, які захищають життя. Раніше вона отримала репутацію безкомпромісного лобіста абортів і ЛГБТ в країнах, що розвиваються. Тоді за сприяння Пауер США направляли фінансову допомогу в сфері охорони здоров’я для таких абортивних організацій як Marie Stopes International та Міжнародна федерація планового батьківства.

В минулому було зафіксовано співпрацю USAID із низкою українських організацій, що лобіюють ЛГБТ-порядок денний (КиївПрайд, Наш світ, Ліга-Одеса). Але відновлення їх фінансової підтримки може бути не найгіршим наслідком зміни пріоритетів в USAID. Новим Меморандумом передбачено створення системи санкцій проти держав, які опираються поширенню ЛГБТ-ідеології (до того ж критерії «проступку» окреслені дуже широко й розмито:

«Коли іноземні уряди намагаються обмежити права ЛГБТІ+ осіб або не забезпечуватимуть правовий захист, тим самим сприяючи АТМОСФЕРІ нетерпимості, агентства, що працюють за кордоном, повинні надати оцінку, включаючи використання всього спектру дипломатичних та допоміжних інструментів та, за необхідності, фінансові санкції, візові обмеження та інші дії».

Для забезпечення реалізації виконання цілей Меморандуму передбачено створити мережу організації, що підтримують ЛГБТ, для координації дій. Це має створити спільний фронт і уніфікувати шляхи просування гендерної ідеології.

І наостанок: президентський Меморандум — це не лише оголошення намірів. Він передбачає створення чіткої системи звітності. В 6 розділі документу йдеться про виділення 100 днів на реалізацію, а також підготувати свої пропозиції для його розширення. Кожне закордонне агентство зобов’язане через 180 днів відзвітувати про зроблену роботу.