ХРИСТИЯНИ ПРИЙШЛИ ДО ПАРЛАМЕНТУ, ЩОБ ЗАХИСТИТИ СВОБОДУ ВІРОСПОВІДАННЯ

17 грудня 2019 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Християни різних конфесій прийшли сьогодні під Верховну Раду з вимогою не ухвалювати законопроект #0931 в запропонованій комітетом редакції. Річ у тім, що раніше комітет відхилив поправку, розроблену Всеукраїнською радою церков, яка мала б гарантувати свободу віросповідання та не розглядати вільне вираження своїх релігійних поглядів як дискримінацію.

Спочатку активісти провели пікет під Верховною Радою, а потім рушили до Офісу Президента. Під парламентом до учасників мирної акції вийшов Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець, який повідомив, що законопроект #0931 був знятий з порядку денного і сьогодні розглядатися не буде. Він запевнив, що проект закону буде доопрацьовано і депутати врахують вимоги християн: «Ми запрошуємо до діалогу Раду Церков. Робота продовжується. На базі нашого Комітету ми зробимо площадку, і ми зможемо знайти те формулювання, яке абсолютно всіх влаштує».

Відправити його на доопрацювання – це справді розумне рішення, адже з урахуванням вимог християн, це може бути хороший закон із справді благородною метою. Будемо сподіватися, що народні обранці дослухаються до релігійної спільноти й ухвалять відповідну поправку в законопроект, для гарантії свободи слова й совісті в контексті боротьби з дискримінацією.

Попри непогану мобілізацію християн, варто наголосити на потребі постійного пильнування, адже в цій духовній і культурній війні перемоги не видно. Захистити публічний простір від прославлення гріха -це обов‘язок кожного послідовника Христа. Для того, щоб перейняти ініціативу утвердження суспільних наративів, ми маємо систематично докладати зусилля як для захисту християнських цінностей, так і для поширення Євангелія в публічному просторі, бо наші зроблені (чи не зроблені) дії сьогодні будуть визначати, в якому світі будемо жити ми і наші діти в майбутньому.