Україна святкує Воскресіння Христове

16 квітня 2023 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Facebook/ Василь Гасинець, Valentyn Ogirenko (Reuters), Sofia Getilova (Reuters), Hromadske.

Сьогодні Україна святкує Великдень — найважливіше християнське свято. Попри воєнний стан, в різних церквах зібралися велелюдні натовпи. Але цей святковий день розпочався з чергової трагедії — росіяни завдали ракетного удару, зокрема й цинічно обстріляли церкви у Нікополі та Комишувасі.

Цьогорічний Великдень вже другий з початку повномасштабного вторгнення. Для християн це свято означає надію на Спасіння, перемогу Ісуса Христа над гріхом та загалом перемогу добра над злом. Ці великі сенси знайшли відображення у промові Президента України:

«Ми відзначаємо сьогодні свято Воскресіння Господнього. Його головним символом є перемога: перемога добра, перемога правди, перемога життя. З непохитною вірою у незворотність цих перемог ми зустрічаємо Великдень. Цього дня рік тому всі ми молилися, щоб Україна вистояла. Сьогодні – щоб Україна перемогла».

В багатьох регіонах, де росіяни знищили будівлі церков, віряни разом зі священниками все одно зібралися біля пошкоджених храмів. Хоча в нинішніх умовах небезпеки частина богослужінь були скороченими, проте люди все одно йдуть на службу (навіть якщо це просто традиція святити великодній кошик).

Цього року пасхальна служба була особливою в Києво-Печерській лаврі, адже там одночасно проводили богослужіння священники УПЦ (МП) та ПЦУ. Віряни Православної Церкви України дуже тішилися, що нарешті вперше за 300 років в Успенському соборі (центральному в Києво-Печерській лаврі) відбулася служба українською мовою. Ще 10 років тому щось подібне здавалося неймовірним, а сьогодні українізація православ’я поступово сприймається не як окремий прецедент чи здобуток, а як норма.

Великодні богослужіння відбулися і на фронті. Наші захисники отримали передані з усієї України паски та інші святкові пригощення, а капелани провели пасхальні служби. В цей день надії особливо важливо згадати в молитвах саме солдатів, які своєю відданістю та жертовністю кують добре майбутнє для України і які потребують Божого захисту й підтримки.

Бої на фронті не припиняються і буквально щодня ми чуємо новини про атаки на Запоріжжя, Слов’янськ, Нікополь, Херсон, Краматорськ… Хоча сьогодні може здаватися, що перемога ще так далеко і можливо хтось занепав духом, проте пам’ятаймо основну суть Пасхи – Воскресіння Христа відбулося, коли його учні думали, що все втрачено.

Христос Воскрес!