У День посту та молитви за Україну стартує робота Мережі Духовного Заступництва «Молитва за Україну»

24 лютого 2023 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Відкритий простір дії «Християни для України» ініціює створення Мережі Духовного Заступництва «Молитва за Україну». Вона стартує сьогодні, в День посту та молитви за Україну й присвячена річниці повномасштабного російського вторгнення. Запрошуємо до ініціативи всі християнські служіння та загалом вірян всіх конфесій. Ми намагаємося охопити максимально широке коло християн, які готові стати в проломі за свою Батьківщину.

В ході цієї війни християни проявили себе в різних ролях: капеланів, воїнів, волонтерів, благодійників, молитовників. Історія твориться на наших очах, Україна як ніколи готова до перетворень і сприйняття конструктивних послань.

Ми віримо, що фізична війна прямо пов’язана з духовним світом, а Україна захищає не просто свої території, але цінності правди і справедливості. Ця боротьба потребує злагодженості та єдності на духовному фронті і сьогодні закликаємо долучитися до спільної молитви за наш край.

Подібно до Божих людей, про яких читаємо в Біблії, українці мають з вірою піднести свої молитви за наш край, його майбутнє і стати Божим інструментом для розбудови Його Царства. Основоположні принципи Мережі Духовного Заступництва базуються на біблійному розумінні Батьківщини і ролі християнина в історії:

 • Не все залежить лише від Бога, Богу потрібні люди – праведники, які стануть у духовному виломі за свій народ (Єзекіїля 22:30).
 • Люди – праведники, які стоять у духовному виломі, мають плекати єдність в молитві – запоруку її дієвості, а основою для такої єдності є спільне бачення минулого, теперішнього і майбутнього свого народу (Матвія 18:19).
 • Спільне бачення минулого, теперішнього і майбутнього свого народу має будуватися виключно згідно з Волею Божою, а не людською (Йоіла 2:12).
 • В процесі розпізнання Волі Божої для свого народу маємо ототожнювати себе з ним і повною мірою бути патріотами своєї земної Батьківщини (Даниїла 9:7).
 • Ототожнюючи себе зісвоїм народом, маємо стояти в правді і називати речі своїми іменами без фальшивих напівтонів щодо себе самих та щодо ворогів (1 Івана 1:9).
 • Стоячи в правді щодо себе самих та ворогів, на все маємо дивитися через призму Божої Благодаті, що будується на Крові Ісуса Христа (Об’явлення 12:11).
 • Молячись за свій народ в надії на Божу Благодать, маємо бути готові також і до апостольської дії, щоби у світі фізичному звершити те, що буде відкрите через наші молитви у світі духовному (Ісаї 6:8).

В рамках учвсті в Мережі Духовного Заступництва пропонуємо взаємно ділитися баченням реалій та пріоритетів духовної війни за Україну, інформаційно та організаційно підтримувати одне одного з метою представлення у відповідних церковних середовищах окремих форматів молитовного служіння, а також взаємодія в процесі підготовки і проведення молитовних акцій.

Ми запрошуємо до участі в МДЗ всіх християнам, релігійні рухи та церковні спільноти будь-яких конфесій і деномінацій, які сповідують біблійне християнство. Наразі ініціаторами та фундаторами Мережі Духовного Заступництва «Молитва за Україну» вже є:

 • Служіння «Молитовний Щит» (Християнська Служба Порятунку);
 • Служіння «Молитовно-євангелізаційні проекти» (БФ «Східноєвропейська реформація»);
 • Служіння «Заступники України» (міжконфесійна молитовна ініціатива);
 • Служіння «Молитовна Варта» (Об’єднання Католицьких Спільнот);
 • Служіння «Молитовне служіння КЕМО» (Київська Єврейська Месіанська Спільнота);
 • Служіння «Молитовна ініціатива по Ісаї 62» (Міжнародне Християнське Посольство в Єрусалимі);
 • Служіння «Цілодобова молитва за Україну» (міжконфесійна спільнота молитовників);
 • Служіння «Молитовна Лінія» (Радіо Марія).

Контактна пошта для бажаючих стати частиною Мережі Духовного Заступництва: prayer.shield.corps@gmail.com