Архієпископ Йоркський вважає гомосексуальні стосунки нормою якщо вони «віддані, стабільні й вірні»

30 січня 2023 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Вже не перше десятиліття Англіканська Церква переживає серйозну кризу відповідності біблійних доктрин і практичного їх втілення. Час від часу, ми чуємо нові абсолютно єретичні й антибіблійні заяви від найвищих ієрархів цієї церкви, які фактично нівелюють Христове вчення про шлюб і подружню норму.

Одну із таких скандальних заяв виголосив архієпископ Йоркський Стівен Коттрелл під час пресконференції єпископів на тему «Життя в любові та вірі». Журналіст BBC поставив питання «Чи є гей-секс гріхом у контексті любовних, відданих стосунків на все життя?».

«Я вважаю, що великий дар сексуальної та фізичної близькості, який слід цінувати, належить до стабільних, люблячих, відданих стосунків. І тому я буду визначати той факт, що люди так живуть і так висловлюють свою інтимність», — відповів на запитання Стівен Коттрелл.

Раніше цей самий архієпископ заявив, що церква буде «благословляти» одностатеві пари, проте формально це не буде називатися вінчанням. 18 січня в інтерв’ю BBC Radio 4 він намагався зворушити слухачів історією про його товариша-гея, який помер, так і не отримавши офіційне визнання шлюбу: «Він був священником, він був у вічному, стабільному, відданому, вірному партнерстві і він був геєм… Мені так сумно, що ці вірні стосунки жодним чином не могли бути визнані Церквою, але тепер все зміниться», — заявив архієпископ.

Його нова заява та попередні формують мейнстримну позицію Англіканської Церкви (адже відверто єретичні слова Коттрелла не були засуджені іншими служителями). Разом з цим, офіційна доктрина церкви залишається незмінною та не передбачає визнання одностатевих шлюбів, проте під тиском суспільства це може змінитися найближчим часом.

Ще далі від біблійного вчення пішли Шотландська єпископальна церква та Пресвітеріанська церква Шотландії, які офіційно вінчають та визнають одностатеві шлюби, а також просили вибачення перед ЛГБТ-спільнотою за багато років, коли гомосексуалісти не мали такої можливості.

Біблія визначає одностатеві гомосексуальні стосунки як однозначний гріх. Так було дві тисячі років тому, століття тому і так є сьогодні. Зміни церковних норм на догоду розбещеного суспільства є лише людським рішенням, яке абсолютно суперечить християнській основі. Неприйнятність визнання одностатевих шлюбів для будь-якої церкви виходить не з проблеми формального затвердження їх як пари, але з визначення гріховним їхнього способу життя, який чітко названий таким в Біблії, а також суперечить Божому формату сімейних стосунків.