Теракт у нігерійській церкві: загинули понад 50 людей

6 червня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

У неділю, 5 червня, на свято П’ятидесятниці до церкви Святого Франциска Ксаверія в Нігерії увірвалися озброєні терористи і відкрили вогонь по вірянах, підірвали вибухівку і викрали настоятеля храму. За попередніми даними, в результаті теракту загинули щонайменше 50 осіб. Люди приходили на свято родинами, тому серед загиблих багато дітей. Також відомо ще про десятки тяжко поранених у лікарні, а тому кількість жертв може зрости.

Це один з наймасовіших терактів у Нігерії за останні роки. Переслідування християн в цій країні є системними, проте раніше більшість нападів відбувалися на півночі, а тепер поширилися і на південний регіон. Це тривожна тенденція, яка лише посилюється за відсутності належних заходів поліції та керівництва держави.

Протягом останніх років бойовики-мусульмани-фулані розширювали географію своїх нападів, а ісламські терористи з Боко-Харам на півночі здійснювали напади на села з християнською більшістю системно і практично безкарно. Хоча наразі жодна організація не взяла на себе відповідальність за теракт, проте напад був здійснений, очевидно, з антихристиянських мотивів. Губернатор південно-західного штату Онде, де сталася подія, відвідав церкву після теракту і назвав трагедію «великою бійнею». Президент Нігерії Мухаммаду Бухарі також засудив теракт і назвав його «огидним».

Попри однозначну оцінку з боку влади, президент та інші політики піддаються критиці, бо окрім заяв реальних наслідків боротьби з тероризмом в країні не спостерігається. Ба більше, чинного президента неодноразово звинувачували в пособництві ісламістам і зв’язкам з Боко-Харам. У державі, де половина населення християни, а інша половина — мусульмани, цей факт додає напруження і незахищеності християнам, адже саме вони є жертвами десятків нападів щороку.

За даними правозахисної організації Open Doors, яка моніторить стан свободи віросповідання у світі, Нігерія посідає 7 сходинку в антирейтингу держав, де переслідують християн (це вище, ніж такі держави як Іран, Пакистан, Сирія чи Саудівська Аравія).