У США очільник Палати представників відлучена від причастя за підтримку абортів

26 травня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Очільник американської Палати представників Ненсі Пелосі відлучена від причастя в католицькій церкві на невизначений період. Це обмеження буде тривати до її каяття та зречення проабортивних поглядів.

«Діяння відповідно до вчення Церкви не можна схарактеризувати як «політизацію Євхаристії», – пояснив обмеження архієпископ Сан-Франциско Сальваторе Корділеоне. У листі від 20 травня до католиків він пояснив, що видав інструкцію про недопущення до причастя, відповідно до канону 915 Кодексу канонічного права, де зазначено: «Причастя заборонено… особам, які продовжують у явному тяжкому гріху». Корділеоне пояснив, що неодноразово намагався поговорити з депутатом і донести важливість захисту життя, проте жодного результату це не дало.

Відлучення від причастя є логічним і навіть дещо запізнілим кроком, адже Ненсі Пелосі багато років підтримувала та лобіювала дітовбивство. Як людина, наділена владою, вона має реальні важелі впливу на ухвалення рішень щодо захисту життя. Однак Пелосі, як декларована католичка, не лише проігнорувала проблему масових вбивств ненароджених дітей, але продовжує бути лобістом і невідступним прихильником абортів.

24 травня Ненсі Пелосі розкритикувала рішення архієпископа і позицію церкви. В інтерв’ю MSNBC вона заявила, що не погоджується з рішенням Корділеоне, бо вважає таку позицію «нав’язуванням» про-лайф поглядів. Також вона дорікнула священнослужителю за критику лгбт і відсутність підтримки її ініціатив щодо скасування смертної кари.

Зараз у США знову актуалізувалося питання абортів. Протягом останніх тижнів тривають дискусії щодо можливого скасування рішення Верховного Суду від 1973 року в справі «Роу проти Вейда», яким надавалося федеральне право на дітовбивство. Консервативна більшість в суді має великі шанси на ухвалення історичного вердикту для захисту життя. Однак все це відбувається на тлі радикалізації феміністичного руху та агресивного спротиву з боку політиків Демократичної партії. Францію цієї партії і очолює Ненсі Пелосі, яка назвала саму пропозицію зупинити дітовбивство «гидотою».

https://www.onet.pl/informacje/kai/usa-zakaz-komunii-sw-dla-nancy-pelosi/1znrvh7,30bc1058

https://eu.usatoday.com/story/news/politics/2022/05/24/pelosi-archbishop-communion-abortion/9913015002/

https://www.theguardian.com/world/2022/may/03/supreme-court-roe-v-wade-draft-abortion-ruling