Світ має побачити звірства окупантів на Київщині!

3 квітня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Учора, 2 квітня, російські окупанти остаточно покинули Київщину, залишивши по собі тотальну розруху і численні докази злочинів проти людяності. Протягом цих п’яти тижнів надходило чимало інформації про звірства окупантів, але тільки зараз маємо підтвердження сотень таких злочинів.

Українські солдати, які звільнили міста на півночі Київщини, стали першими, хто побачив це на власні очі. Учора було виявлено братські могили місцевого населення, цивільних чоловіків, які були просто страчені. Також виявлено тіла зґвалтованих і вбитих жінок, яких ворог намагався спалити. Звільнена ділянка Київської області навколо житомирської траси всіяна тілами людей, які намагалися евакуюватися.

Російські окупанти несуть відповідальність за масові страти і катування мирного населення. Серед жертв діти, молодь, люди похилого віку, чоловіки й жінки, військові й цивільні та представники місцевого самоврядування. За свідченням тих, хто вижив, окупанти вбивали кожного, хто проявляв будь-яку нелояльність чи відмовлявся віддавати своє майно мародерам (а пограбування були масовими).

Нині маємо всі підстави говорити про геноцид українського народу. За кілька тижнів окупації російські солдати вчинили злочини (не лише на Київщині, а по всій Україні), які можна порівняти хіба з жахіттями Другої світової війни. Дійсно, Європа 77 років не бачила такого масштабу бойових дій за такий короткий термін.

Війна минулого завершилася великим трибуналом у Нюрнберзі. Нинішня війна також матиме свій суд, бо злочини російських солдатів багато в чому повторюють злочини нацистів та комуністів. Цей майбутній трибунал — бажання не лише українців, а потреба для всього світу, щоб зло було викрите і засуджене.

2 квітня колишній прокурор Міжнародного суду трибуналу ООН з війни у Югославії Карла дель Понте назвала Путіна військовим злочинцем і додала, що видача ордера на його арешт стане важливим сигналом того, що «слідчу роботу проведено». Також вона назвала це «єдиним інструментом, який дозволяє заарештувати винного у військовому злочині і передати його справу до Міжнародного кримінального суду».

Звірства росіян на півночі Київщини є лише частиною всієї картини окупації. Після повного звільнення території України, вочевидь, будуть викриті й інші злочини, а тому очищення України від окупанта є питанням збереження життів мільйонів людей. Молімося нині за людей на захоплених територіях, а також за наших солдат, які наближають велику Перемогу!