На Рівненщині майстриня вишила найбільше Євангеліє в світі

25 січня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Суспільне Рівне.

Україна здавна славиться своєю вишивкою. Окрім традиційних сорочок і рушників наші майстри вміють вишивати навіть книги. Рівненська майстриня Олена Медведєва встановила черговий рекорд. Вона створила унікальний екземпляр Євангелія від Матвія, вручну вишитий і визнаний представниками Національного реєстру рекордів України найбільшою такого книгою (до того ж аналогів немає ніде в світі). Рекорд внесений і до «Книги рекордів Гіннеса».

Книга містить 60 сторінок та важить 9,4 кілограма. Олена Медведєва вишила понад 88 тисяч символів в своїй власній техніці «стебнівкю». Основні кольори вишивки традиційні для України – чорний і червоний. За словами майстрині, найскладніше було правильно розмістити тест на сторінці (щоб розділи виглядали гармонійно), а також вишити текст без помилок.

Олена Медведєва давно відома створенням оригінальних книг: вишиті, різьблені, мереживні, із соломи шкіри та навіть з бурштину. Це твори класичної української літератури, а також всі чотири Євангелія. Рекордне Євангеліє та інші унікальні книги можна побачити в музеї Уласа Самчука у Рівному.