Аргентина легалізувала аборти

31 грудня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Вчора, 30 грудня, аргентинський парламент проголосував за легалізацію вбивства ненароджених дітей. 38 депутатів підтримали аборти, ще 29 висловилися проти. Це голосування означає, що тепер буде легально переривати вагітність до 14-го тижня, а також на пізніх термінах у випадках зґвалтування чи небезпеки для життя матері.

Легалізація абортів була однією з ключових обіцянок соціалістів на торішніх виборах. Це рішення переносилося через пандемію Covid-19, а тисячі християн вимагали зупинити винесення скандальної пропозиції на розгляд. Але все ж віроломне рішення прийнято, попри багатотисячні протести захисників життя минулого місяця і в день голосування.

Вчора центральна площа Буенос-Айреса була заповнена людьми. В центрі столиці зібралися як противники , так і прихильники абортів (останніх було значно більше). Вони раділи новині про дозвіл вбивати дітей так, ніби футбольні фанати, коли перемагає їхня команда. Масові гуляння феміністок супроводжувалися співами, танцями і навіть публічними роздяганнями.

Феміністки в Латинській Америці вирізняються особливим радикалізмом і схильністю до насильства. У Мексиці, Чилі та Аргентині вони систематично беруть участь у заворушеннях, які супроводжуються нападами на вірян, вандалізмом проти культових споруд і навіть спаленням церков.

Новина про фатальне голосування швидко поширилася в Аргентині та по всьому світі. Мейнстрімні медіа підхопили її як «крок назустріч жінкам», але яке б пояснення не супроводжувало її, це все ще залишається легалізація дітовбивства.

Ухвалений вчора закон засудили сусідні латиноамериканські держави. В парагвайському Конгресі депутати відповіли хвилиною мовчання, а президент Бразилії Жаїр Болсонаро розкритикував рішення сенату Аргентини, назвавши його «державним дозволом на дітовбивство».

Абсолютна більшість латиноамериканських держав мають заборони чи жорсткі обмеження абортів. Сальвадор, Домініканська Республіка, Гаїті, Гондурас, Нікарагуа та Суринам повністю забороняють переривання вагітності. Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала та Панама дозволяють робити аборти лише у випадку загрози життю жінки. Ці обмеження ґрунтуються на великому впливі католицької церкви в регіоні, однак аргентинське рішення може стати тим прецедентом. Прихильники абортів сподіваються, що рішення Аргентини стимулюватиме подібні рухи в інших державах Латинської Америки, що мають більшість католиків.

Досвід інших держав показує, що кейс юридичного регулювання абортів (як і так званих «прав ЛГБТ») завжди розширюється. 14 тижнів — це не кінцева мета. Спочатку 12-14 тижнів, потім 28 чи прямо до пологів (як у Нью-Йорку). Для феміністок та інших лівих немає обмежень на дітовбивство, якщо це виправдовується так званим «правом жінки розпоряджатися своїм тілом».