Американський професор захищає педофілію

11 серпня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Професор Техаського університету в Остіні Томас Хаббард опублікував статтю під назвою «Сексуальна згода та підлітки, або що ми можемо дізнатися у греків». Ця наукова робота піднімає багато суперечливих сторінок історії античності. Проте шокує вона не екскурсом у минуле, а спробою університетського викладача виправдати педофілію та представити її як прийнятну і навіть оптимальну соціальну модель.

Професор Хаббард досліджує соціальні відносини та питання сексуалізації підлітків у стародавній Греції. Особливу увагу він приділяє практикам сексуальних взаємин між хлопчиками та дорослими чоловіками. Однак замість представлення такого способу життя як негативної сторінки історії, Хаббард зображує цей досвід як позитивний приклад.

На думку професора Хаббарда, сексуальні звичаї формуються історією та культурою, а тому чинні закони про вік згоди (в Техасі це 17 років) варто вважати застарілими і невиправданими, адже вони беруть свій початок із консервативних уявлень про сексуальність та не охоплюють молодших підлітків, які на думку професора, повинні мати можливість отримувати сексуальний досвід.

Парадоксально, але він стверджує, що проблему хлопчиків, позбавлених батьківського піклування, вирішити дуже просто, якщо помістити цих дітей під опіку дорослих чоловіків, які будуть мати з ними сексуальні відносини. Хаббард виправдовує легітимацію фактичного насильства над дітьми тим, що в деяких європейських державах вік згоди становить 14 чи 15 років.

Грецькі практики професор трактує як типовий досвід, який варто брати на озброєння в сучасній Америці. Наразі в США досить жорстке законодавство щодо покарання за педофілію (особливо у порівнянні із захистом інших сексуальних девіацій). Більшість американців, навряд, поставляться толерантно до ідей професора. Зважаючи на статус викладача, що дає йому можливість впливу на інших, скандальна публікація стала приводом обурення багатьох людей.

Коли роботи Хаббарда стали надбанням громадськості, то знайшлося чимало людей (включно із студентами), які виступили проти можливості викладання в державному закладі вищої освіти для людини, яка виправдовує педофілію. Це сталося на тлі педофільських скандалів в даному університеті, коли ціла низка професорів були визнані порушниками політики сексуальних проступків. Із 17 звинувачених співробітників 10 були звільнені. Президент Техаського Університету Остін Грег Фенвес вже погодився, що ідеї Хаббарда є “обурливими”, але завершення цієї історії ще далеко.

Хоча Хаббард і не був звинувачений в сексуальних злочинах, проте його апологія розбещення неповнолітніх стала приводом обурення і протестів. Олії у вогонь додали і слова підтримки професора від маргіналізованих груп, які відстоюють скасування відповідальності за педофілію. Окрім лобістів декриміналізації педофілії позицію Хаббарда підтримали і деякі його колеги (наприклад, професор UCLA Емі Річлін), які порівняли дискусію довкола розбещення дітей з дискусією щодо гомосексуалізму.

І тут важко не погодитися. Деякі речі, які 100 років тому американці вважали неприйнятними й обурливими, сьогодні захищені законом в контексті захисту прав людей. Звичайно, минуло не одне десятиліття і зміна ставлення суспільства до певних аморальних явищ відбувається досить повільно. Однак публічний захист педофільських практик з уст професора університету, який претендує на науковість своїх досліджень, кидає серйозний виклик несприйняттю більшістю педофілії і трактуванню її як девіації та злочину.

Джерела:

https://theintercept.com/2020/02/16/academic-freedom-free-speech-ut-austin/ https://www.lawenforcementtoday.com/professor-argues-it-should-be-legal-for-grown-men-to-have-sex-with-children-let-that-sink-in/