30 квітня 1854 року помер поет та автор християнських гімнів Джеймс Монтгомері

30 квітня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

30 квітня 1854 року помер відомий поет, автор християнських гімнів, редактор та філантроп Джеймс Монтгомері.

Він народився 4 листопада 1771 року у шотландському Ервіні. Його батьки належали до спільноти моравських братів. Джеймс втратив їх досить рано, коли вони перебували у Вест Індії, а він навчався у моравській школі у Фалнеку, поблизу Лідсу. З ранніх років життя він захопився ідеєю розвивати творчу кар’єру, пишучи різноманітні вірші, памфлети та гімни.

У 1792 році він переїжджає до Шефілду, де працює з Джозефом Гейлсом, який керував видавництвом щотижневої газети Sheffield Register, а у 1794 році Монтгомері сам починає керувати виданням, змінивши його назву на Sheffield Iris.

Монтгомері проявляв активність і у суспільній площині та був двічі ув’язнений за буремну риторику у своїх віршах. Він також активно виступав проти рабства та експлуатації дитячої праці для чистки димарів.

Незважаючи на і без того активну діяльність, метою Джеймса було увійти в історію саме як автор гімнів. І йому це вдалося. Авторству Монтгомері належать гімни, які і сьогодні співаються у різних церквах світу, зокрема “Hail to the Lord’s Anointed”, “Prayer is the Soul’s Sincere Desire”, “Stand up and bless the Lord”, різдвяна пісня “Angels from the Realms of Glory”. Його пісня “The Lord Is My Shepherd” написана за мотивами Псалма 22 (23), є й досі популярною серед багатьох деномінацій. Усього за своє життя він написав близько 400 гімнів, близько чверті з яких співаються і сьогодні.

Для прикладу, чудову різдвяну пісню “Angels from the Realms of Glory” можна послухати тут: https://www.youtube.com/watch?v=ELjgFKACcdQ