18 жовтня 1595 року народився Едвард Уінслов, один з лідерів паломників, які прибули до Америки у 1620 році

18 жовтня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

18 жовтня 1595 року народився Едвард Уінслов, один з лідерів паломників, які прибули до Америки у 1620 році на кораблі «Мейфлавер», засновник і тричі губернатор Плімутської колонії (Массачусетс).

Народився Едвард Уінслов у англійському місті Дройтвіч (Вустершир). Він приєднався до руху сепаратистів (або Індепендентів), які прагнули відокремитися від державної англіканської церкви і створювали свої самостійні церкви.

У 1617 році у результаті гонінь Уінслов направляється у Голландію, де в місті Лейдені починає відвідувати церкву пастора Джона Робінзона, якого вже прозвали «пастором паломників», оскільки багато хто був вихідцем з його церкви.

У 1620 році Едвард Уінслов разом з іншими паломниками вирушив до Нової Англії, щоб там будувати своє життя згідно зі Словом Божим. Під час корабельної подорожі вони укладають між собою Мейфлаверську угоду (Mayflower Compact), певного роду конституцію, яка визначала головні засади життєвого устрою на новому місці, засновуючись на праведному фундаменті Слова Божого. Уінслов та його брат Гілберт були серед тих, хто підписав цю угоду.

Прибувши до берегів «нового світу», паломники заснували колонію в Плімуті (Массачусетс), а Едварду Уінслову тричі випадало бути її губернатором (1633-1634, 1636-1637, 1644-1645).

Живучи в Америці, Едвард пережив чимало випробувань. У зимову пору 1620-1621 років, яка була дуже суворою, близько половини переселенців загнули, а серед них і дружина Уінслова Елізабет. У травні 1621 року він одружився з удовою Сузанною Уайт, яка перед цим народила від першого чоловіка першу дитину в новому поселенні – Перегріну Уайт. Едвард та Сузанна також стали першою парою серед переселенців, яка одружилася в Нової Англії.

Паломники на чолі з Едвардом Уінсловом та Вільямом Бредфордом зуміли налагодити спілкування з індіанцями племені Вампануа, які допомогли їм виростити перший урожай та успішно пережити наступну зиму. Саме у Плімуті восени 1621 року вперше відзначили День подяки за Боже благовоління та поміч у житті на новому місці. Тепер ця традиція стала одним з найбільших свят, яке увійшло в історію США.

У 1643 році Едвард Уінслов був серед представників Об’єднаних колоній Нової Англії в Британії, захищаючи інтереси Плімутської колонії. Він написав ряд важливих творів, серед яких «Хороші новини з Нової Англії», а також у 1649 році Уінслов написав книгу «Славний прогрес Євангелія серед індіанців Нової Англії» (Glorious Progress of the Gospel Amongst the Indians in New England), в якій містять цінні факти про історію Плімутської колонії.

Життя цієї видатної історичної постаті закінчилося під час морської подорожі між Ямайкою і Іспаньйолою.