Три шляхи молитись за мир в Україні: пастор Антоній Бокун

9 березня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Як правильно молитись за мир в Україні? Відповідає пастор мінської церкви «Іоанна Предтечі» Антоній Бокун.

У цей час християни Білорусі та всього світу моляться за мир в Україні. І дуже важливо, щоб це не були порожні і фальшиві молитви. Сьогодні, як ніколи, нам важливо стояти в правді перед Богом, мати правильний, Божий погляд на ситуацію і молитися відповідно до Божої правди.

  1. Називати речі своїми іменами. Війна є війна, а не просто «конфлікт», якась «бійка», «кровопролиття» тощо. У цій війні є явний агресор і є жертва, яких треба чітко назвати.
  2. Просити перемоги добра над злом. Неправильно молитися просто про абстрактний мир. Не може бути миру між світлом і темрявою, не може бути справедливості без покарання злочинця. Ми повинні просити у Бога перемоги добра над злом, захисту для жертви і поразки для злочинця.
  3. Не бути лицемірно найправеднішим. Неправильно просити покаяння для всіх взагалі, ставлячи Росію та Україну поруч, ніби узагальнюючи їхню провину за цю війну. Треба просити перед Богом покарання для кривдника і заступництва за потерпілого. Багато хто посилається на Ісуса, який просив вибачити тих, хто його розіп’яв. Але ми не такі жертви, як Ісус, лише жертва може просити за кривдника. Ми не можемо зайняти місце такої жертви і просити у Бога прощення за гріхи інших замість Христа. Ми повинні просити Бога про суд і справедливість.