ШОУ З “ІСУСОМ-ГЕЄМ” ПРИЗВЕЛО ДО СЕРЙОЗНОГО КОНФЛІКТУ У БРАЗИЛІЇ

28 грудня 2019 р. \ оновлено 22 лютого

Нещодавно стало відомо про вихід на стрімінговій платформі Netflix скандальної стрічки “Перша спокуса Христа”, яка обурила мільйони християн. І мова не йде про один з багатьох творів, що дискредитують церкву чи насміхаються над релігією (прикро визнавати, але подібного контенту сьогодні вдосталь). Тут Netflix зайшов куди далі: в шоу “Спеціальні різдвяні Porta dos Fundos 2019: перша спокуса Христа” (яке вийшло незадовго до Різдва) Месія зображений як гомосексуаліст.

За сюжетом він знайомить батьків зі своїм коханцем Орландо після 40 днів проведених в пустелі. Окрім цього в серіалі є ще багато скандальних елементів, якими автори зневажають християнство. Наприклад, Ісус зображений як наркоман, який палить марихуану і в галюцинаціях зустрічає інших богів. Аналогічно представлена наркоманкою і Матір Божа.

Безпосередніми творцями богохульного фільму є комедійна студія Porta dos Fundos, яка відома й попередніми антихристиянськими шоу (наприклад, зображення похмілля апостолів після таємної вечері чи висміювання непорочного зачаття Діви Марії).

Новий фільм неабияк збурив християнський світ: петиція щодо припинення показу богохульного твору зібрала понад 2,3 мільйона підписів. Однак позитивної реакції з боку творців шоу не було. Натомість автори серіалу вже традиційно звинуватили християн в “гомофобії”.

Резонанс довкола скандального шоу не оминув і політиків. Син президента Бразилії Едуарду Болсонару назвав фільм “сміттям”, а пастор і конгресмен Марко Фелісіано теж вкрай негативно висловився про творчість скандальних коміків: «Християни і нехристияни попросили мене розібратися з безвідповідальними учасниками Porta dos Fundos. Нам, церквам і всім хорошим людям, пора об’єднатися і покласти цьому край». З аналогічним зверненням виступив і місцевий єпископ Енріке Соарес, який охарактеризував фільм як «богохульний, вульгарний і зневажливий».

Ані Porta dos Fundos, ані Netflix не визнали помилки і не вибачилися перед християнами, а навпаки – почали таврувати віруючих людей “гомофобами”. Таким чином, творці фільму продемонстрували зневагу як до 2,3 мільйона підписантів петиції проти цього шоу, так і до всіх християн загалом.

Тому за ігноруванням петиції слідувала вже інша реакція. У Бразилії на Різдво (24 грудня) в офіс творців фільму полетіли коктейлі Молотова. Пожежу швидко загасили, в результаті інциденту ніхто не постраждав.

Хтось може засуджувати, а хтось підтримувати такі методи боротьби проти богохульної студії, однак для всіх має бути зрозумілим напрямок, куди рухається сучасне телебачення. Надмірна жорстокість, безпрецедентна вульгарність та пропаганда гріха вже заполонили всі екрани. А останнім часом можна спостерігати створення відверто богозневажливих і антицерковних картин, автори яких відкрито протистоять християнству (“Темні матерії”, “Розповідь служниці”, “Добрі передвісники” тощо).

Не варто бути наївними і сподіватися на їхню милість до нас чи бодай якусь культуру й повагу. Сучасні стрімінгові компанії та студії, що продукують контент, орієнтуються зовсім не на вічні цінності. Для них немає меж, а враховуючи лівий антихристиянський тренд в шоу-бізнесі, створення настільки вульгарного і ворожого серіалу було лише питанням часу.

Подібні стрічки насправді є лише симптомом того стану культури, в якому перебуває суспільство зараз. Якщо люди дозволяють знущатися з таких вічних цінностей як сім’я, батьківство, патріотизм, добро, мораль, то рано чи пізно постмодерні автори дійдуть і до віри, використовуючи абсолютно вульгарні форми, які не мають меж у висміюванні Бога і християн.

Теми: