Представники Ради Церков розповіли бразильським християнам про ситуацію в Україні

24 травня 2024 р. \ оновлено 24 травня

Делегація Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій відвідала Бразилію із адвокаційним візитом для співпраці й діалогу з бразильськими християнами. Вони мали низку зустрічей у найбільших містах Бразилії — Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро, Бразиліа та Курітіба.

Вони провели низку зустрічей із представниками бразильських церков, донесли інформацію про нинішнє становище України, постійні російські обстріли та страждання, яких зазнають цивільні. Українські делегати розповіли про мужність і відважність українського війська в обороні Батьківщини. Вони наголосили на потребі протистояти російській агресії, адже ворог веде жорстоку наступальну війну і за ці понад два роки здійснив численні воєнні злочини.

Фото: ВРЦіРО

Представники церков та Біблійного товариства зустрілися як із католицькими, так і протестантськими служителями. Серед делегатів були двоє п’ятидесятницьких пасторів — Олександр Павенко та Олександр Бабійчук. Вони розповіди про свій власний досвід, як Господь допоміг пережити полон та втрату дітей. Ці історії особливо торкаються людей, адже пастори говорять про російське зло як особисто пережити досвід, а не лише про загальні проукраїнські тези.

Ректор Української Євангельської Теологічної Семінарії, пастор Іван Русин закликав бразильських християн підтримати Україну та українських біженців:

«Це не просто війна — це геноцид, який включає в себе також насильницьку депортацію українських дітей і цивільних в Росію. Користуючись нагодою, ми закликаємо бразильських релігійних діячів і представників уряду Бразилії й далі піклуватися про українських біженців, підтримувати Україну в її справедливій боротьбі за свободу та в її прагненні до встановлення справедливого миру, зокрема через участь Бразилії в Глобальному саміті миру у Швейцарії».

Підтримка бразильських християн дуже потрібна Україні. Особливо слід зауважити важливість зміцнення стосунків із протестантськими церквами. В Бразилії продовжує стрімко зростати кількість п’ятидесятників та інших протестантів, які здійснюють дедалі потужніший вплив на політичну атмосферу в країні.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Бразилія мала часом неоднозначну, а іноді й відверто проросійську позицію. За часів президентства Жаїра Болсонару Бразилія намагалася тримати нейтралітет, а його наступник Лула де Сілва звинуватив Україну та США у рівній вині з Росією в розв’язанні війни.