Як пройшла зустріч студентів Християнської Відкритої Академії в Рівному?

4 травня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

29 квітня в Рівному відбулась зустріч студентів Християнської Відкритої Академії (ХВА), які приїхали з різних куточків України, аби провести разом час. Окрім студентів, на зустрічі був директор ХВА Ярослав Лукасік, викладачі Світлана Филипчук (НаУ «Острозька Академія»), служитель Брюс Андерсон та вчителі школи «Світогляд» м. Рівне.

Найприємніше в будь-якій зустрічі такого формату, а особливо ХВА — це момент розвіртуалізації, — згадує Світлана Филипчук, — Бо, коли ти читаєш лекцію в записі через екран, ти тільки подумки спілкуєшся зі студентами, а тут це чудова, неймовірна нагода поспілкуватися віч-на-віч, поділитися інформацією, набутим, прожитим… Сподіванням, надією, вірою.

На колажі: Ярослав Лукасік (зліва), Світлана Филипчук (центр), Брюс Андерсон (справа).

Виступ Світлани Филипчук був зосереджений навколо тих викликів, які стоять нині перед молоддю, вищою школою — та тих викликів, які чекають на нас після перемоги України в російсько-українській війні. Викладач ХВА та служитель американської церкви, Брюс Андерсон, прочитав лекцію про роль християн у війні за незалежність Америки — в якій впізнавались деякі паралелі боротьби українців у поточній війни. Після обіду Ярослав Лукасік модерував мозковий штурм, в межах якого було сформовано чимало ідей, які є практичними для життя та сучасних викликів. В межах конференції багато мовилося про важливість цінностей, авторитетів, формування цілісного християнського світогляду, про розуміння місії християнина в професії.

Зала конференції та деякі зі студентів.

На питання, що б вона хотіла побажати студентам ХВА, Світлана Филипчук сказала: «Хочеться побажати справді розуміти своє покликання і бути чутливими до голосу Бога у вашому серці. Такі життєві події як війна, як катаклізми і катастрофи, крім болю і страждань — це можливість ділитися любов’ю, миром, допомагати, змінювати точково певні проблеми і розв’язувати ситуації… Хочеться побажати жити на повну для Бога в тій ситуації, що ви перебуваєте».

Організаторами конференції були Християнська Відкрита Академія спільно з Рівненською християнською школою «Світогляд» та Місією «Надія людям».

Якщо ви хочете дізнатись більше про Християнську Відкриту Академію, її цінності та викладацький склад, натисніть на це посилання.