Україна готова направити своїх рятувальників на допомогу Туреччині після землетрусу

6 лютого 2023 р. \ оновлено 22 лютого

Сьогодні вранці Туреччину, Сирію, Ліван, Кіпр, Грузію та Ізраїль сколихнула серія потужних землетрусів. Кадри вщент зруйнованих будівель облетіли весь світ, а кількість жертв вже обчислюється тисячами.

Наразі відомо про понад 1700 загиблих в Туреччині та понад 700 в Сирії, а турецька влада повідомила, що кількість поранених сягнула понад 7800. Тисячі людей все ще залишаються під завалами, тому повні дані про жертв і постраждалих оголосять після завершення рятувальних робіт.

Найбільші поштовхи зафіксовано в Туреччині на півдні та сході країни, їх сила сягнула 7,8 та 7,5 балів за шкалою Ріхтера. Епіцентр лиха був поблизу міста Газіантеп, а найбільших руйнувань зазнали низка південних міст: Кахраманмарас, Хатай, Османіє, Адіяман, Малатія, Шанліурфа, Адана, Діярбакир та Кіліс. Це найсильніший землетрус з 1939 року. Багатоповерхівки складалися буквально як карткові будинки і за лічені секунди на їх місці залишалися тільки груди уламків.

Допомогти подолати наслідки землетрусу зголосилися низка європейських держав, а понад 10 держав ЄС вже мобілізували свої міські пошуково-рятувальні бригади для допомоги турецьким рятувальникам.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що наша держава також направить до Туреччини велику групу рятувальників. Пізніше намір розділити горе і допомогти підтвердив і президент Зеленський.

Хоча Україна переживає страшну військову агресію та щодня потерпає від російських атак, проте навіть в такій складній ситуаці ми готові прийти на допомогу сусідам, які також переживають горе. Це і є людяність та милосердя, тому молімося сьогодні за всіх, хто потерпає від військової агресії чи природної катастрофи!