Очільник російських п’ятидесятників потрапив до санкційного списку за підтримку російської агресії

26 січня 2023 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Поруч з політиками, медійними персонажами (пропагандистами) та військовими командирами ворога під українські санкції потрапили і так звані «духовні поводирі» агресора, які виправдовують чи навіть підбурюють до війни. 23 січня Президент України Володимир Зеленський підписав наказ про запровадження санкції щодо деяких російських релігійних діячів.

Більшість підсанкційних персон представляють російську православну церкву, включно із її очільником Кирилом Гундяєвим. Але Офіс президента не обмежився діячами РПЦ, на яких і без того немає де ставити тавро. До санкційного списку потрапив і сумнозвісний єпископ російського об’єднаного союзу християн віри євангельської (РОСХВЄ) Сергій Ряховський. Ще з 2014 року він багаторазово виправдовував російську агресію та повторював кремлівські наративи, за що отримував справедливу критику від українських протестантських лідерів, зокрема і керівництва УЦХВЄ.

Сам Ряховський очікувано засудив внесення себе до санкційного списку і цинічно звинуватив українську владу в «роздмухуванні пожежі братовбивчого конфлікту». Після російського повномасштабного вторгнення Ряховський багато разів висловлювався із засудженням дій України та усіляко співпрацював із кремлівським режимом. На початку квітня минулого року після викриття російських злочинів на Київщині Ряховський заявив: «Я впевнений, що всі ми керовані любов’ю, і у нас – немає ненависті. Ми керовані любов’ю. Це та любов, яка знищує зло».

На жаль, лідер союзу російських п’ятидесятників висловлює цілковиту лояльність діям кремля, представляє церкву на різноманітних державних заходах (наприклад круглий стіл в Держдумі, присвячений взаємозв’язку церкви, держави й армії в росії). Діячі РОСХВЄ регулярно беруть участь у заходах, присвячених зближенню російської влади та релігійних лідерів, а також конференціях, де засуджувався «нацизм в Україні». Це пояснює, чому Ряховський разом з іншими єпископами офіційно відмовився засуджувати російську агресію в Україні, до чого закликали українські п’ятидесятники.

На жаль, російські церкви не можуть бути справжнім голосом правди, а шукають відносно комфортного співіснування і навіть співпраці з кремлівським режимом. РОСХВЄ стала прикладом того, як не мають чинити ті, хто слідує за Христом і захищає біблійні цінності. Нинішня позиція російської «церкви» є результатом тривалих єресей про освячення злочинної влади та віру поза політикою. І ось тепер вони мовчать про злочини, ігнорують масштабне беззаконня та ще й звинувачують жертву агресії в «русофобії».