Рада Європи нарешті визнала російськи режим терористичним

14 жовтня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію із засудженням дій росії, в якій остання визначається як терористична держава. Рішення підтримали 99 депутатів, 1 утримався.

У документі підтверджується цілісність і неподільність Україні у міжнародно визначених кордонах та засуджується спроба анексії росією деяких регіонів України. Окремими пунктами зазначено готовність продовжувати тиснути на російську федерацію через механізм санкцій, фінансово підтримувати відбудову нашої держави та забезпечити необхідні системи ППО.

Держави-підписанти підтвердили готовність прискорити створення Спеціального Міжнародного трибуналу для переслідування злочинців, відповідальних за агресію проти України, та взяли на себе обов’язок створити комплексний міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків від війни.

Європейські політики згадали в резолюції злочинну російську окупацію Запорізької АЕС, а також ядерні погрози. Той рівень загрози, який несе путін і його прибічники, є найвищим для глобальної безпеки з часів Другої світової війни. Нова ескалація із цивільними жертвами підштовхнула Європу нарешті оголосити нинішній російський режим терористичним.

Разом з цим ПАРЄ вкотре закликає рф припинити агресію проти України, припинити ядерний і енергетичний шантаж України та світу, зупинити кібератаки і різновекторну агресивну діяльність проти Європи. Також в документі міститься заклик вивести російські війська з території Грузії та Республіки Молдова, що вказує на готовність до «деімперіалізації» росії. Звичайно, члени ПАРЄ чудово розуміють, що агресор просто так не послухає заклики, проте дана частина документу є своєрідною декларацією вимог до рф і європейського бачення дій, які кремль має зробити негайно.

Після терористичних обстрілів українських міст в понеділок були ухвалені низка рішень і дана резолюція є частиною відповіді Заходу на злочини російської федерації. Щоразу, коли кремль ступає на шлях ескалації (обстріли цивільної інфраструктури, мобілізація, погрози ядерною зброєю), росія отримує лише втрати і відрізання шляхів назад.

Зважаючи на всю історію подібних резолюції щодо російської агресії проти України, даний документ є дійсно безпрецедентним. Цим голосуванням члени Ради Європи продемонстрували солідарність і одностайність в готовності підтримувати Україну. Тепер головне — щоб це рішення не залишилося просто папірцем!

Захід поступово вчиться відповідати державі-терористу як належить. Ще рік тому не можна було навіть уявити, щоб парламентарі ПАРЄ наважилися назвати речі своїми іменами, адже тоді все ще стояло питання про підготовку до запуску «Північного потоку-2». Нині ж в Європі зовсім інші тренди і оцінки дійсності (щоправда, голоси старих фундаторів добросусідських стосунків з росією все ще лунають). Дуже прикро, що для голосу правди Україні доводиться платити настільки велику ціну.