logo

У Сіверську загинув диякон баптистської церкви Михайло Махник

12 жовтня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

8 жовтня росіяни обстріляли Сіверськ, який знаходиться за 10 кілометрів від так званої «сірої зони». В цей час диякон Михайло Махник лагодив дах дому молитви. Він повернувся із Закарпаття у прифронтове місто з гуманітарним вантажем і розпочав ремонтні роботи в домі молитви, але потрапив під обстріл. Без батька залишилися п’ятеро дітей.

За словами старшого пресвітера Донецької області Олександра Кобзаря, Михайло Махник завжди турбувався і допомагав людям, тому поїхав ремонтувати дім молитви, щоб він став прихистком, де місцеві жителі могли б зігрітися і поїсти, адже в прифронтових містах не буде централізованого опалення.

Після звістки про смерть диякона Михайла його дружина Лілія Махник написала на своїй сторінці в фейсбуці: «Дорогий мій, ти любив цей дім (молитви), намагався його вберегти. Але наш небесний Батько приготував для нас дім нерукотворний, вічний. Там ми і зустрінемося».

Висловлюємо співчуття рідним і близьким Михайла Махника.

Від початку повномасштабного вторгнення російські агресори не соромилися обстрілювати культові споруди. З 24 лютого щонайменше 270 релігійних споруд були пошкоджені чи зруйновані вщент. У прифронтових регіонах агресор нещадно обстрілює цивільні об’єкти, тому закликаємо молитися за людей, які залишилися в особливо небезпечних районах, за військо і тих, хто допомагає людям, ризикуючи своїм життям.