На сайті Президента розміщено петицію з закликом денонсувати Стамбульську конвенцію

20 липня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

На сайті Президента України створено петицію з вимогою денонсувати ратифікацію Стамбульської конвенції. Історія зі скандальною конвенцією не завершилася і консервативна (зокрема християнська громадськість вимагає відмовитися від неї.

Автор петиції наводить перелік чинних законів України, які включають повний захист жертв домашнього насилля, без патифікації Стамбульської конвенції, а також визначає положення документу як такі, що несуть загрозу національній безпеці України, традиційним українським цінностям та не відповідає українським національним інтересам.

Раніше Рада Церков неодноразово закликала народних депутатів та інших політиків не підтримувати Стамбульську конвенцію, проте була проігнорована. Наразі вже закликав підписати саме цю петицію про денонсацію єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький.

Закон про ратифікацію Стамбульської конвенціях президент підписав 21 червня, проте вся історія з голосуванням в парламенті виглядала як зайвий і просто віроломний крок. Це відбулося без належного обговорення та суспільної дискусії, а в режимі воєнного стану було заборонено вуличні протести.

Народні обранці проігнорували численні заяви громадських організацій, Всеукраїнської ради церков, а також тисяч громадян, які підписували петиції і надсилали листи до влади з вимогою не ратифікувати документ. Таким чином влада позбавила громадян впливу на ухвалення рішення, яке абсолютно не стосується нагальних питань війни.

Стамбульська конвенція не вносить абсолютно ніяких нових механізмів захисту жертв домашнього насилля, адже всі можливі сторони цієї проблеми вже охоплені національним законом від 2018 року. Що ж нового? Новими є введення в українське законодавство (а міжнародна конвенція визнається як більш пріоритетний документ) шкідливі й маніпулятивні категорії «гендеру», «гендерної рівності» та «гендерно зумовленого насилля».

Також документ націлений не лише на боротьбу з насилля, але на зміну свідомості українців, що зазначено у вимозі широкого використання гендерних підходів в освіті та законотворчому процесі. Відмінність конвенції і закону полягає і в підзвітності, а це означає, що Україна добровільно визнає владу спеціальних контролюючих органів, наділених владою

Підписати петицію можна за посиланням:

https://petition.president.gov.ua/petition/146508