logo

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз

10 травня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

9 травня американський президент Джо Байден підписав Закон про ленд-ліз на захист демократії в Україні 2022 року, який Палата представників проголосувала минулого тижня. Це якісно новий рівень підтримки України у війні та символічний крок в День Перемоги відродити американську допомогу, яка колись забезпечила розгром нацизму.

Новий етап у стосунках України та США розпочався у квітні. Наш народ продемонстрував світу здатність вибороти перемогу за наявності належного озброєння. Після тривалого лобіювання і громадського тиску крига скресла і Україна отримала і отримає ще західну зброю.

Сполученим Штатам тут відведена ключова роль. По-перше, ця держава намагається утримати статус світового поліцейського і захисника демократії. По-друге, Вашингтон має продемонструвати, що здатен допомогти тим, кому гарантував безпеку.

Допомога має бути відповідна до загрози, тому відновлення ленд-лізу є найвірнішим рішенням. Це практика часів Другої світової війни і це дуже символічно, що нині відроджуються методи колективного спротиву божевільному агресору, який розв’язує війни в Європі. Про масштаб допомоги свідчить і нещодавня зустріч понад 40 міністрів оборони провідних держав світу, що означає готовність цивілізованого світу всіма засобами протистояти росії.

Згідно з підписаним законом, президент США «може уповноважити уряд надавати в борг або давати в оренду засоби оборони Україні та іншим країнам Східної Європи, які постраждали від вторгнення росії в Україну, щоб допомогти зміцнити обороноздатність цих країн і захистити громадянське населення від потенційного нападу або агресії з боку росії». Також американці готують виділення для України 33 мільярдів доларів допомоги.

Західне озброєння стане вирішальним засобом для української армії, щоб провести успішний наступ і звільнити окуповані території. Окрім американської зброї через ленд-ліз ми отримуємо також озброєння від інших європейських держав та навіть з Австралії.

Попри наївні й утопічні сподівання пацифістів по деескалації конфлікту, сьогодні зупинити війну може лише українська перемога. Трагедії окупованих територій і загальна тактика ведення війни росією не дають жодної можливості для примирення без поразки російського режиму.