logo

Місцеві вибори в США: тріумф республіканців і падіння рейтингу Байдена

5 листопада 2021 р. \ оновлено 22 лютого

2 листопада в США пройшли вибори губернаторів в двох традиційно «синіх» штатах — Нью-Джерсі та Вірджинії. За результатами голосування, республіканці успішно завойовують демократичний електорат. Хоча раніше позиції демократів тут були сильними і перемоги давалися досить легко, але на цих виборах вони втратили першість.

За результатами виборів губернатора та віцегубернатора Вірджинії впевнену перемогу здобули республіканці на обох позиціях. Республіканець Гленн Янгкін переміг колишнього губернатора Демократичної партії Террі Маколіффа, змістивши штат до «червоних». В Нью-Джерсі відрив демократичного переможця був мінімальним, а такої боротьби за крісло губернатора тут давно не було.

Вибори у Вірджинії стали регіональним вироком для критичної теорії раси. Річ у тім, що віцегубернатором обрано темношкіру республіканку Вінсом Сірс і питання раси не стало вирішальним та не розділило населення штату. Переможець губернаторських перегонів Гленн Янгкін також неодноразово зазначав, що критичній расовій теорії не місце в школах і не потрібно розділяти людей за расовою ознакою. Багато років демократи використовували це питання для завоювання «кольорового електорату», але тепер не спрацювало.

Про різку зміну електоральних настроїв свідчить і той факт, що практично всі мейнстримні медіа забезпечували демократам активну підтримку. Не перший рік основні світові та американські ЗМІ відкрито симпатизують адміністрації Байдена та шукають виправдання як невеликим курйозам і дивній поведінці вже немолодого президента, так і великим військовим і електоральним поразкам.

На початку листопада минає рік від президентських виборів і рейтинг підтримки Байдена продовжує падати. За останні місяці рейтинг невпинно падає (і це при цілковитій медійній підтримці і цензурі соцмереж).

Опитування NBC News, опубліковане в неділю, показало, що рейтинг схвалення Байдена знизився з 53% у квітні до 42% у жовтні, і вперше більшість (54%) не схвалюють роботу президента. Опитування також показало, що 71% американців вважають, що США рухаються в неправильному напрямку і, враховуючи динаміку та дії демократів, це ще не нижня межа підтримки.

Цей рік показав, що Байден і його адміністрація провалили як внутрішню, так і зовнішню політику (втрата Афганістану, криза на мексиканському кордоні, економічний застій, енергетична криза, ослаблення міжнародного впливу).Після інавгурації Джо Байдена ведучий CNN Фарід Захарія говорив, що «дорослі повернулися» до Білого дому, але, вочевидь, дорослою була інша адміністрація.