logo

У Києві відбувся Форум «30 років релігійної свободи в Україні»

11 вересня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

9 вересня у Києві відбувся Форум «30 років релігійної свободи в Україні», який зібрав членів Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, народних депутатів, громадських і церковних діячів, а також делегації із Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу, Польщі, Угорщини, Німеччини, Швейцарії, Грузії, Бельгії, Словаччини.

В річницю незалежності українці згадують здобуття свободи не лише національної, але й релігійною. Сім десятиліть державного атеїзму завдали непоправної шкоди духовності і свободам, але вже 30 років ми живемо у державі, вільній для проповіді Євангелія.

Учасники форуму «30 років релігійної свободи в Україні» говорили про великий здобуток свободи віросповідання та про загрози, які дотепер стоять перед віруючими людьми. За три десятиліття церквам вдалося хоча й частково, але відновити присутність християнства в житті українців, налагодити міжконфесійний діалог і співпрацю між церквами.

Хоча часи більшовиків залишилися в історії, але сучасна Україна отримала багато нових викликів для вірян і Церкви (що пов’язано з тими самими лівими ідеями). На Форумі неодноразово підіймалося питання загроз сімейним цінностям і свободі віросповідання в контексті насаджування гендерної ідеології. Про методи боротьби з цими викликами говорили, зокрема, гості з Варшавського юридичного інституту Ордо Юріс.

Сучасні виклики мають давнє коріння і можуть принести глобальні загрози. З цим посланням на Форумі виступив керівник Християнської Відкритої Академії Ярослав Лукасік: «Питання релігійної свободи є особливо актуальним в контексті глобальної революції, яка реалізує ідеї смерті Бога, що відбувається на наших очах і в останню декаду набрала неймовірно швидких обертів. Церква надто пізно почала вникати в справжні ідеологічні джерела цієї революції, які знаходяться в так званої філософії підозри, яку репрезентує «несвята трійця»: Маркс, Ніцше і Фрейд.

Ця революція не тільки є загрозою для християнських спільнот чи інституцій. Вона також руйнує Західну цивілізацію, тобто можливість жити благополучним життям нам і нашим дітям. Я не сумніваюсь, що на Заході скоро почнеться запит на християнство і християнські відповіді на суспільні виклики. Проблема лише в тому чи ми, Церква, будемо готові до цього розпахнутого вікна можливостей. Для того, щоб бути готовими, необхідно завчасно готуватись до подій майбутнього».

В контексті викликів сьогодення учасники Форуму згадали і скандальний законопроект №5488, розгляд якого народні депутати вже запланували на наступну сесію. Законопроект передбачає особливі привілеї для сексуальних меншин та вводить розмите поняття «упередження і нетерпимості», які можна трактувати по-різному.

Про потенційні небезпеки від його ухвалення говорив і народний депутат попередніх скликань Павло Унгурян: «Ми просимо парламентарів бути пильними, голосуючи за закони. Адже деякі законопроекти під виглядом європейської інтеграції пропонують антинародні, антихристиянські тенденції».

Джерела: https://sobor.com.ua/news/30-rokiv-religiinoyi-svobodi-1