Відбувся форум Християнської Відкритої Академії в Острозі

28 червня 2021 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Олесь Ширий.

25-26 червня 2021 року в Острозі проходив Форум Християнської Відкритої Академії (ХВА). Захід став підсумком 7-ми місячного навчання на курсі «Християнин в суспільній сфері». Близько 200 студентів приїхали в Острозьку академію з різних міст України, а також з Польщі та США, щоб познайомитися один з одним і отримати сертифікат про закінчення курсу.

На відкритті Форуму були присутні ректор Національного університету «Острозька Академія» Ігор Пасічник; професор, проректор з науково-педагогічної роботи Острозької Академії Дмитро Шевчук і професор історії Університету Спрінг Арбор (Spring Arbour University), член опікунської ради Християнської Відкритої Академії Чарльз Уайт.

«У Відкритій Академії ми малюємо карту, щоб зрозуміти яким є духовний та ідейний пейзаж світу і нашої країни. В глобальному плані основним викликом є ідеологія постмодернізму та її намагання деконструювати Західну цивілізацію, побудовану на класичних і християнських цінностях. В локальному вимірі історичним завданням є націєбудівництво на основі християнського світогляду та етики. Християнська Відкрита Академія формує не тільки теоретиків, готових до аналізу ситуації, але також практиків, готових реалізувати практичні проекти християнського впливу на суспільство. Нашим завданням в рамках навчання є також прокладання доріг на цих мапах, пошук способів, як досягти глобальні та локальні цілі, які стоять перед Церквою», — зазначив у вітальній промові директор Християнської Відкритої Академії Ярослав Лукасік.

Студенти в аудиторії Острозької Академії. Фотограф: Олесь Ширий.

Християнська Відкрита Академія (ХВА) – це освітній проєкт євангельських спільнот з України та Білорусі, який спрямований на поширення цілісного біблійного світогляду в інтелектуальній та суспільній сфері, поширення гуманітарних знань, а також мережування християнських лідерів заради реалізації практичних програм, що втілюють біблійні цінності в різних аспектах життя.

Протягом семи місяців понад 350 студентів слухали лекції та вебінари, читали книги, дивилися фільми та проходили тести. «Християнська місія в суспільстві», «Світогляд і ідеології», «Виклики сучасності», «Християнська модель суспільства», «Історія Церкви і формування християнської культурної ідентичності», «Менеджмент християнських проектів» — ось назви деяких модулів курсу «Християнин в суспільній сфері». Всього ж розглядалося близько 70 тем з політології, історії, культури, соціології, апологетики, європеїстики, менеджменту тощо.

Студенти ХВА в Музеї книги та друкарства України. Фотограф: Олесь Ширий.

Щочетверга студентам Християнської Відкритої Академії надавалась унікальна можливість брати участь в вебінарах провідних західних і українських викладачів, наприклад, професора математики Оксфордського університету, апологета Джона Леннокса; одного з найкращих сучасних теологів Вейна Ґрудема; автора знаменитої книги «Глобальна сексуальна революція» Габріели Кубі; українського публічного філософа Андрія Баумейстера; проректора Українського Католицького Університету, публіциста і правозахисника Мирослава Мариновича та інших.

Геннадій Мохненко виступає в межах секції медіа; справа від нього пастор Анатолій Якобчук та капелан Ігор Плохой. Фотограф: Олесь Ширий.

«Минулої весни наша команда вирішила навчатись в Християнській Відкритій Академії. Сьогодні ми всі згідні, що це було найкраще рішення, яке ми прийняли за останніх декілька років», – сказав пастор Геннадій Мохненко, батько 38 дітей, керівник багатьох масштабних соціальних проектів та відомий медійник. На Форумі студенти дізнались про бачення та плани на майбутнє Академії, взяли участь в секційній роботі, поринули в атмосферу легендарної Острозької Академії та дізналися її історію, відвідали музей «Книги та друкарства України» та Острозький замок.

Випускники Академії з сертифікатами. Фотограф: Олесь Ширий.

В межах співпраці Християнської Відкритої Академії та університету «Острозька Академія» нині розпочато набір на магістерську програму «Релігієзнавство», а в жовтні 2021 стартує другий курс Християнської Відкритої Академії для тих, хто випустився нині.

Для охочих навчатись в Академії на першому курсі вже почався запис на навчання з жовтня 2021 року. Для того, аби дізнатись про цей проект більше та зареєструватись, треба перейти за цими посиланнями: Промо-ролик: https://youtu.be/p_2YpR6VppQ Реєстраційна форма: https://forms.gle/tDd1QfLapVwzU4z7A Сайт Християнської Відкритої Академії: https://hva.org.ua/