Євангельські християни стали «проблемою» для французької влади

22 лютого 2021 р. \ оновлено 27 квітня

Французький міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманін, говорячи про зовнішній вплив релігії, заявив, що євангельські християни є «дуже важливою проблемою», а також доповнив це не менш скандальною заявою: «Ми більше не можемо обговорювати це з людьми, які відмовляються письмово засвідчити, що закон Республіки перевершує закон Божий». Його висловлювання викликали шквал критики з боку християн. Тривожним є і контекст сказаного міністром, бо він фактично прирівняв євангелістів до ісламістів.

Скандальну заяву міністр зробив коли обговорював новий закон, представлений урядом, який має на меті «посилити дотримання принципів Республіки». Ця ініціатива нібито покликана зменшити вплив ісламу, проте на ділі є загрозою для свободи віросповідання.

Сучасний уряд стоїть на позиціях секуляризму для зменшення ролі релігії не лише в політиці, але і приватному житті. Освіта, принципи виховання, погляди на сім’ю — все це влада намагається позбавити релігійного впливу. Формування культури в певних громадах на основі їх віросповідання французькі чиновники називають «релігійним сепаратизмом». Хоча проблема інтеграції мусульман дійсно існує, однак влада вирішує її шляхом секуляризації та звинувачення християн у надто серйозному ставленні до своєї релігії.

Французькі чиновники все більш схильні до узагальнення релігій на тлі злочинів, вчинених ісламістами. Але влада вдається до тиску і обмежень для всіх, а не лише радикальних мусульман. Разом з тим вони не бачать проблеми в неконтрольованій міграції, зіштовхуванні дуже розрізнених культур чи вченні конкретної релігії, яка є зовсім не «наймиролюбнішою у світі». Загалом французька влада не бачить проблеми і в мультирелігійності своєї країни та Європи, проте до того моменту, доки люди не починають справді серйозно ставитися до своєї віри.

Виділення ще однієї релігійної групи до категорії «проблемних» дуже вигідне для ліволібералів, які намагаються убезпечити себе від звинувачень в ісламофобії. Вони хочуть провадити наступальну секуляристську політику без ризику відповідати , бо створюють взагалі новий «рівний» підхід до різних релігій. Це означає, що групи вірян не матимуть проблем до тих пір, доки їх віра не буде суперечити державним законам і вони не оберуть в цьому розходженні віру.

У традиційно католицькій Франції євангельських християн понад мільйон і їх кількість зростає. Це пов’язано із активною євангелізацією (особливо у мусульманських громадах) та пошуком Бога номінальних католиків чи невіруючих (яких у Європі найбільше у Франції).

На відміну від християн, що розділяють ліберальну теологію, євангеліки більш безкомпромісні в суспільних і моральних питаннях, а також у ставленні до своєї віри. Також їм притаманна послідовність у підтримці консервативних сил. Саме тому ліволіберали вбачать у євангеліках загрозу, бо на їх погляди дуже важко впливати.