logo

США не будуть підтримувати ЛГБТ через USAID

27 серпня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Адміністрація Трампа оприлюднила новий проект політики Агентства США з міжнародного розвитку, який виключає будь-які згадки про ЛГБТ. Запропонований перегляд політики спочатку планували оприлюднити в кінці 2019 року, але кілька разів відкладали через пандемію COVID-19. Нова політика взагалі не використовує абревіатуру ЛГБТ або слова «лесбіянка», «гей», «бісексуал», «трансгендер» чи «ідентичність».

У розділі, присвяченому здоров’ю матері, новий проект політики містить лише «поінформованість про народжуваність» та «здоровий час та інтервал вагітності» як методи планування сім’ї (раніше протягом десятиліть USAID фінансував надання засобів контрацепції у країнах, що розвиваються та сприяв організаціям, що працюють в напрямку планування сім’ї, включно з програмами доступу до абортів). Директор Центру передового досвіду з питань демократії, прав людини та управління USAID Тімоті Мейсбургер написав, що, хоча співробітники можуть вільно коментувати цю політику, їм слід «зважати, що політика нинішньої адміністрації може відрізнятися від попередніх адміністрацій, і що наш обов’язок як державних службовців — це сумлінно виконувати розпорядження нинішньої Адміністрації».

У попередній редакції документу від 2012 року, ухваленої адміністрацією Обами, було конкретно вказано, що допомога має надаватися у всіх напрямках та всім людям «незалежно від віку, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності, статусу інвалідності…»та інших ознак. Документ 2012 року також містив перелік типів організацій, з якими USAID повинен був співпрацювати у своїх місіях, який включав «захисників лесбіянок, геїв, бісексуалів та трансгендерів», що було підставою лобіювання Сполученими Штатами ЛГБТ-повістки в інших державах.

Чому це так важливо?

USAID — федеральне агентство, яке від імені американського народу просуває демократичні цінності за кордоном та сприяє будівництву вільного та мирного світу. В його розпорядженні знаходиться понад 27 мільярдами доларів іноземної допомоги, яку США щороку надають у понад 100 країнах. Лише в Україні USAID раніше надавав підтримку таким організаціям як KyivPride, Точка опори, та іншим об’єднанням лівого спрямування. І хоча ці організації фінансуються й іншими донорами (Рада Європи, посольство Нідерландів, Міжнародний фонд «Відродження» тощо, однак втрата американської допомоги вдарить по фінансовому їх становищі та матиме символічне значення. США споконвіку були символом демократії і повернення до більш консервативного трактування прав людини буде сигналом для інших держав, адже це стане демонстрацією можливості захисту прав людини і ведення гуманітарної роботи без залучення лівої повістки. Зміна політики USAID — це позитивна новина, проте вона була б неповною без згадки про вибори президента цієї осені. Якщо зміниться керівництво США, то впровадження нової програми USAID не варто очікувати. Сьогодні адміністрація Трампа, очевидно, спирається на консервативну релігійну спільноту, про що свідчить політика останніх років, а особливо місяців. У вітчизняних медіа ми не побачимо новин про реальні позитивні кроки адміністрації Трампа, однак зміни є і вони особливо відчутні для американських християн. Однак тепер переваги консервативної зовнішньої політики зможуть відчути у християни в інших державах.

Джрела: https://www.propublica.org/article/erased-from-the-trump-administrations-draft-of-a-key-foreign-aid-policy-any-mention-of-lgbt-people https://www.lgbtqnation.com/2020/08/trump-administration-erases-lgbtq-people-usaid-policy/ https://www.state.gov/wp-content/uploads/2020/07/Draft-Report-of-the-Commission-on-Unalienable-Rights.pdf