У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ ЛГБТ ЛОБІЮЮТЬ НОВИЙ ДИКТАТОРСЬКИЙ ЗАКОН

18 травня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

У Шотландії (частині Великої Британії) законотворці розробили новий Білль про злочини ненависті, який активно підтримують ЛГБТ-організації.

Цей документ попри здавалося б гарні обґрунтування, загрожує покінчити із свободою слова. Законопроект про злочин проти ненависті має розширити визначення правопорушень “нанависті”, що охоплює низку ознак: расу (сюди ж законотворці віднесли і національність та навіть громадянство), релігію, сексуальну орієнтацію, ґендерну ідентичність, вік тощо. Його автори наполягають на необхідності захисту “жертв ненависті”. Міністр юстиції Шотландії Гумза Юсаф назвав новий законопроект “важливою віхою” для захисту жертв.

Боротьба з ненавистю й образами на перший погляд виглядає благородно, проте за гуманними формулюваннями криється цілком авторитарна суть закону. Тепер під визначення “злочину ненависті” буде підпадати будь-яка дія, що видається загрозливою чи образливою щодо певної групи людей і тому це прямий шлях до цензури і маніпуляцій. Трактування лівими поняття “ненависті” (а подібні закони ініціюються саме лівими) не завжди є конкретним в рамках даної ідеології, а що вже говорити про юридичну точність. Правова розмитість самого поняття “ненависті” в законопроекті несе низку загроз.

Його застосування є надзвичайно широким: від злочинів, що традиційно визначалися кримінальним законодавством до слів публічних і не лише осіб, а також письменників і митців, чиї твори можуть бути визнані “поширенням ненависті”. Звичайно, всі ми розуміємо, що поліція просто фізично не в змозі реагувати на кожне слово щодо певної меншини, однак сама наявність даного законодавства є декларацією цінностей і норм суспільства, де воно діє.

Окремо в законопроекті розглядається питання так званих “мізогінні злочини”, тобто злочини проти жінок. Але проблема полягає в тому, що окрім очевидного зла як зґвалтування чи побої жінок, під поняття “мізогінії” потрапляє і будь-яка дія чи висловлювання, що можу трактуватися як “сексизм”. Таким чином всього лише слова про пріоритетну роль жінки як матері, берегині чи господині можуть розцінюватися як жінконенависництво і каратися згідно із законом.І хоча описане вище стосується безпосередньо Великобританії, проте ця тема тала актуальною і для України. Сьогодні у Верховній Раді чекають на розгляд кілька подібних законопроектів про протидію “злочинам ненависті”. Найбільш скандальний з них (за номером 3316) авторства депутата від “Слуги народу” Ольги Василевської-Смаглюк. Ним передбачено кримінальну відповідальність (до 8 років) за нетерпимість чи приниження за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Актуальна для багатьох західних держав ліва повістка дня, поступово стає і нашим сьогоденням. І вже завтра Верховна рада буде розглядати два аналогічні законопроекти №2693 та 2693-1, якими передбачається штраф до 350 тисяч гривень за критичні висловлювання чи протидію гей-парадів та ЛГБТ.