ВЛІТКУ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ МОЛИТВИ ЗА УКРАЇНУ

14 травня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Вже п’ятий рік поспіль на початку червня християни в нашій країні відзначають Національний день молитви за Україну. Щоправда, цього року пандемія внесла свої корективи в організацію запланованого заходу. 6 червня 2020 року відбудеться спільна молитва християн в онлайн режимі, а 29 серпня Національний день молитви за Україну відбудеться у вже традиційному форматі у Палаці Спорту.

Запланований захід з 2016 року вже традиційно відбувається в центрі столиці. Це чудова нагода для публічної молитви, що об’єднує людей різних конфесій та деномінацій. Тисячі християн збираються в одному місці, щоб разом просити Бога милості та благословіння для України. Спільна молитва є чудовою об’єднавчою дією, що сприяє міжконфесійній співпраці.

Цей захід є одним з прикладів молитви єдності, як і заповідав нам Христос: “Ще поправді кажу вам, що коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, станеться їм від Мого Отця, що на небі!” (Матвія 18:19).

Сьогодні Україна як ніколи потребує спільної молитви. Вже шість років поспіль триває війна на Донбасі, Крим все ще окупований і боротьба з російською агресією не втрачає актуальності. Одночасно, ми стоїмо перед низкою глобальних викликів: пандемія і її наслідки, які сьогодні ще навіть важко спрогнозувати, поширення постмодерністських тенденцій (секуляризм, релятивізм, маніпуляції з людською ідентичністю), а також пов’язаних з ним загроз для здорової сім’ї (ЛГБТ-пропаганда, знецінення сімейних цінностей); економічні проблеми України нерідко ставлять людей на межу виживання…

Завданням кожного християнина є поширення Божого Царства на Землі. Та будь-яким нашим діям має передувати молитва, бо лише людськими силами ми не здатні розв’язати ці проблеми. Тому потрібно продовжувати просити Господа дати рішення для України, щоб ми мали національну свободу та духовну єдність.

Життя кожного з нас і доля цілих народів в Божих руках. Він направляє наші стежки та показує вірний шлях. Та ми маємо дослухатися до Божої волі та впокоритися перед ним, про що нам чітко говорить Слово Боже: “І впокоряться люди Moї, що над ними кличеться Ім’я Моє, i помоляться, i будуть шукати Ім’я Мого, i повернуть зо злих своїх дорiг, то Я вислухаю з небес, i прощу їхнiй грiх, та й вилiкую їхнiй Край!” (2 Хронiк 7:14). Наша молитва, віра та покора перед Господом можуть багато чого змінити на краще, тому варто долучатися до спільних молитов та інших заходів єдності християн.