Сьогодні 800 день великої війни

3 травня 2024 р.

Сьогодні вже 800 днів після повномасштабного російського вторгнення і вороги не зупиняється в намірах захопити Україну та знищити нашу державність. За понад 2 роки українці пережили жалобні й тріумфальні дні, однак зараз ми стоїмо перед тривожною невизначеністю і не надто оптимістичними прогнозами.

Становище на фронті залишається складним, а Головне управління розвідки попереджає про російські плани наступу в найближчі тижні з північного-сходу. Росіяни постійно обстрілюють українські міста, руйнують житлові будинки і цивільну інфраструктуру. За понад 2 роки ми бачили трагедії окупованих міст, в яких чинилися просто варварські злочини, багато обстрілів цивільної інфраструктури, включно із злочинним руйнуванням Запорізької та Каховської ГЕС.

Через 800 днів втрати російської сторони складають понад 450 тисяч осіб. Наші втрати не розголошуються, однак всі розуміють, що ця війна забрала занадто багато життів військових і цивільних українців. За період повномасштабного вторгнення цілі міста були зруйновані, а мільйони внутрішньо переміщених осіб втратили житло. Люди на окупованих територіях зазнали переслідувань, катувань і навіть були страчені. Російська армія зруйнувала сотні церков, а християни різних конфесій зазнали репресій та гонінь від окупантів.

800 днів — це вже достатньо, щоб побачити реальне обличчя Росії навіть для найзапекліших пацифістів, однак допомога Україні від наших партнерів все ще недостатня. Кожне нове озброєння надається поступово і не в тих обсягах, які необхідні для перемоги. Від наших партнерів ми чуємо про потребу миру, однак досі не вистачає згуртованості та рішучості демократичних країн для реального протистояння агресору.

Сьогодні вже очевидні імперські наміри Росії і перспективи продовження агресії на Захід, якщо не буде їхньої поразки в Україні. Держави НАТО із Східної Європи вже відчувають це напруження та реальні загрози, однак не всі в Європі готові подивитися правді в очі та визнати, що стабільність і мир в регіоні давно позаду. Багато років Росія безперешкодно використовувала елементи гібридної війни на континенті, тому необхідні найрішучіші кроки до відновлення безпеки та поразки Імперії зла.

Доки світові політики домовляються про черговий саміт чи конференцію для мобілізації сил України продовжує боротися кожного дня. Наші фізичні можливості обмежені, однак ми завжди маємо Небесного Заступника, люблячого Батька, до Якого можемо звернутися в будь-який момент. Українські християни багато моляться і продовжують просити в Бога про справедливий мир. Хоча на обрії не видно значних перемог, хоча видніються перспективи тяжкого літа, однак ми, як послідовники Христа, маємо продовжувати з вірою молитися і всіляко допомагати наближати перемогу.