Вітаємо з Днем захисника України!

1 жовтня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

За новою традицією 1-го жовтня Україна відзначає свято тих, хто захищає народ, державу і наближає перемогу та мир. День українського війська повʼязаний із православним святом Покрови, яке раніше припадало на 14 жовтня. У зв’язку із переходом церков на новий календар, день захисників також перенесено.

З часів козацтва українська військова традиція нерозривно пов’язана із християнською вірою і святом Покрови. Простежуємо це в символічному відродженні цієї пам’яті у контексті дня заснування Української Повстанської Армії (1942) і нових звичаїв шанувати військо. У незалежній Україні багато років тривала боротьба за повернення традиції 14 (тепер 1) жовтня і тепер маємо саме наше національне свято.

Сьогодні вітаємо всіх захисників, які ідуть в наступ і тримають оборону, які захищають небо і штурмують окопи, які забезпечують тил і виконують найризиковіші спецоперації, чоловіків і жінок, солдатів і офіцерів. Їх робота — це причина, чому ми прокидаємося вранці і обов’язок кожного українці цінувати, пам’ятати і виявляти вдячність захисникам!

Захист України — тяжка робота, пов’язана із постійною самопожертвою, ризиком і сильною волею. В цей день привітайте своїх рідних близьких чи знайомих захисників та згадаймо в молитві все українське військо!

Молімося за збереження життя воїнів, за успіх спецоперацій і вдале виконання бойових завдань; за воїнів на передовій і тих, хто їх змінить в час ротації; за поранених і полонених, які зазнають особливих страждань; за фізичне і духовне відновлення війська; за медиків, які рятують життя солдатів на передовій і за військове керівництво України!