9 квітня 1945 року – нацистами повішений пастор Дітріх Бонхеффер

9 квітня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

9 квітня 1945 року в концтаборі Флосенбург нацистами був повішений німецький лютеранський пастор Дітріх Бонхеффер (1906-1945), який відомий своєю активною опозицією нацистському режиму і участю в змові проти Гітлера.

Ще в 1933 році він виступав проти расової політики нацистів і разом з пастором Мартіном Німілером перешкоджали створенню підпорядкованої нацистам «Євангельської церкви німецької нації». У найскладніший час випробувань він повертається з-за кордону в Німеччину, щоб бути разом зі своїм народом і спробувати повернути його на біблійний шлях. Однак нацисти всіляко перешкоджали його роботі, закрили теологічну семінарію, створену Бонхеффером, і заборонили йому викладати.

Під час війни допоміг семи євреям втекти до Швейцарії, а також брав участь у змові проти Гітлера. У 1943 році був заарештований, а в 1945 році в концтаборі Флосенбург в Баварії повішений буквально за місяць до закінчення війни.

У той же час для нащадків залишилися цінні роздуми цього теолога, як повинні поводитися християни під час випробувань. Бонхеффер вважав, що християнин має повне право брати участь у політичному протистоянні диктатурі, яка знищує права і життя невинних людей. Сам Бонхеффер стверджував це не тільки словами, а й справами.