15 березня 1585 року народився Христофор ІІ Радзивілл

15 березня 2017 р. \ оновлено 22 лютого

15 березня (за іншою версією 22 березня) 1585 року народився Христофор ІІ Радзивілл.

Він був онуком славетного канцлера ВКЛ Миколая Радзивілла Рудого і сином віленського воєводи підканцлера ВКЛ Христофора Радзивілла Перуна. Крістоф ІІ Радзивілл був вихований в кальвіністській вірі і здобув освіту у відомих протестантських університетах Європи – Лейпцигу і Гейдельбергу.

На посаді польного гетьмана захищав свою країну від шведів. Вперше ввів у війська ВКЛ драгунські загони. Перебував у конфлікті з королем Сигізмундом III Вазою, який симпатизував єзуїтам і ставився з неповагою до протестантів і православних. Тому в 1632 році Крістоф підтримав на виборах кандидатуру Владислава Вази, який визначався більшою віротерпимістю. З ініціативи Крістофа, який був маршалком з’їзду в 1632 році було прийнято постанову про повернення легального становища православним в Речі Посполитій.

При королі Владиславі Христофор Радзивілл отримав посади віленського воєводи і великого гетьмана. Все життя Крістоф залишався вірним кальвіністом, надавав велику допомогу кальвіністським співтовариствам, за свій кошт утримував студентів з ВКЛ в протестантських університетах Німеччини.

У шлюбі з Анною Кішкою у них народилися дві дочки і чотири сини, серед яких був і Януш Радзивілл, майбутній великий гетьман і захисник протестантів та православних.