2 грудня 1860 року народився видатний євангеліст та місіонер Чарльз Стад

2 грудня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

2 грудня 1860 року народився видатний євангеліст та місіонер Чарльз Стад. Він був одним з братів Стадів, англійських джентльменів та гравців у крикет.

Чарльз виріс у заможній родині, отримав разом зі своїми братами освіту в Ітоні та Кембриджі. Голова сімейства Едвард Стад прийшов до Христа під час євангелізацій Муді та Сенкі, а від проповіді одного служителя покаялися Чарльз та двоє його братів. Ось як Чарльз описує своє покаяння: «Я спустився на коліна, і подякував Богові. І саме тоді і саме на тому місці радість і мир прийшли до моєї душі. Тоді я знав, що це має було «народження наново», і Біблія, яка була настільки сухою для мене раніше, стала усім для мене».

Його подальше життя відзначилося особливою посвятою на служіння, зокрема місіонерське. Після смерті батька Чарльз Стад відмовився від своєї частки спадку у розмірі 29,000 фунтів на користь різних християнських місій. У своєму служінні він часто покладався на Боже забезпечення. Він написав кілька книг, а його есе «Особисте свідоцтво Чарльза Стада» увійшло до збірки «Фундаменти: свідоцтво істини» (The Fundamentals: A Testimony To The Truth).

У лютому 1885 року він відправляється на місію до Китаю і стає одним з місіонерів відомої «Кембриджської сімки». Там же в Китаї у 1888 році він одружився з Прісцилою Стюарт. У їхній родині народилося 4 донки та 2 сини, але хлопці померли у дитинстві. Чарльз говорив про те, що Бог послав їм дівчат, щоб навчити китайців цінувати доньок.

З 1900 до 1906 року Стад був пастором у Південній Індії. З 1910 року служив у Судані та почав опікуватися євангелізацією в Африці, створивши Heart of Africa Mission. Він помер у 1931 році, але його самовіддане служіння і сьогодні приносить плоди у вигляді діяльності організації Worldwide Evangelization Crusade International.