16 вересня 1863 року заснований Роберт Коледж у Стамбулі

16 вересня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

16 вересня 1863 року американськими місіонерами Кіром Гамліном і Крістофером Робертом (Cyrus Hamlin, Christopher Robert) був заснований Роберт Коледж у Стамбулі, який став першою американською освітньою установою за межами США, допомагаючи в поширенні Євангелії в країнах, де населення не мало такої можливості.

Спочатку коледж мав на меті забезпечити американською освітою християнську меншість, яка проживала в Туреччині, але згодом також багато відомих і впливових людей цього регіону закінчили цей коледж. Серед них Нобелівський лауреат Орхан Памук, двоє турецьких і двоє болгарських прем’єр-міністрів та ін. Другий президент Роберт Коледжу Джордж Вошборн, став одним з лідерів діалогу між представниками різних конфесій. За його ініціативи, на зразок Роберт Коледжу, був заснований Американський коледж у Мадураї в Індії.

Надалі освітня та євангелізаційна діяльність християнських місіонерів з США отримає великий розмах завдяки створенню ряду організацій, багато з яких діють і сьогодні – Молодь з Місією, Товариство студентів-християн, Кампус Крусейд, Університет Націй та ін.