2 березня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

2 березня 1791 року помер засновник методистської церкви і видатний проповідник Джон Уеслі (1703-1791).

Джон був п’ятнадцятим, а його брат Чарльз – вісімнадцятим з дев’ятнадцяти дітей в сім’ї. Отримавши освіту в Оксфорді, Джон швидко повернувся туди для викладання, а в 1728 році був висвячений в англіканські священики.

З кількома студентами він організував вивчення Біблії в гуртку з назвою “Товариство для читання Біблії, молитви і добрих справ”. За регулярне і методичне читання Біблії їх товариство назвали “святим клубом”, а пізніше “методистами”.

Однак щире і глибоке християнське навернення він пережив дещо пізніше після зустрічі з моравськими братами. Подібне навернення пережили також його рідний брат Чарльз і Джордж Уайтфілд, які стали супутниками Джона в його служінні. Воно почалося з проповіді у відкритому поле для шахтарів Брістоля. Він проїхав понад чотириста тисяч кілометрів на коні, за що отримав прізвисько “вершник Бога”, промовив більше 42 тис. проповідей і написав близько двохсот книг.

Від його проповідей покаялися більше сотні тисяч людей, що стало початком справжнього пробудження, яке на думку деяких теологів врятувало Англію від безбожної революції на кшталт французької.

2 березня 1930 року американським місіонером Асамблеї Божої Густавом Гербертом Шмідтом у вільному місті Данцигу (Гданську) відкрито Данцигський Біблійний інститут, який став першим закладом п’ятидесятників в Східній Європі.

2 березня 1562 року народився Христофор Микола Монвід-Дорогостайський, великий Литовський маршал (1597-1615), доктор медицини.

Крізь все життя він залишався принциповим кальвіністом, захищаючи свободу віри при королівському дворі. Володіючи чудовими знаннями про коней, склав для своїх співвітчизників перший в країні посібник з конярства – “Гіппіка”, що вийшла в 1603 році в Кракові і отримала широку популярність. Володів Дорогостаями на Волині і Мурованій Ошмянці на Віленщині, де діяв кальвінський собор.

При фонді Дорогостайского місцевий кальвіністський проповідник Войцех Салінаріюш видав в 1615 році «Цензури …», де критикував аріан.

Під час бунту Зебжидовського всіляко намагався захищати Варшавську конфедерацію і свободу віри.