6 вересня 1620 року з Європи до Америки відплив корабель «Mayflower»

6 вересня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

6 вересня 1620 року з Європи до Америки відплив корабель «Mayflower» з англійськими пуританами, які після прибуття до нової землі заснували Плімутську колонію.

На кораблі було 102 пасажира і близько 30 членів екіпажу. Ще під час цієї корабельної подорожі вони домовилися про основні принципи того, як має виглядати їхнє життя на новій землі. Ці принципи були закріплені у Мейфлаверскій угоді. Складена на основі християнських принципів, ця угода вважається одним з перших американських документів, а її автор, Джон Карвер, став першим її підписантом. Він же потім стане і першим губернатором новоствореної Плімутської колонії.

Після трьох місяців плавання «Mayflower» 21 грудня 1620 року досяг американського узбережжя поблизу сучасного Плімута в штаті Массачусетс. Вільям Брустер вважався духовним лідером переселенців. Він очолив церкву новоутвореного поселення до прибуття іншого пастора у 1629 році. Брустер був єдиним серед пілігримів, хто мав університетську освіту. Його підпис стоїть під Мейфлаверскою угодою, у складанні якої він також, ймовірно, брав участь.

Серед лідерів пілігримів був також Вільям Бредфорд, ще один автор та підписант Мейфлаверскої угоди, а також один з перших губернаторів Плімута. Серед лідерів спільноти пілігримів були також брати Гілберт і Едвард Вінслоу, які також підписали угоду, а Едвард згодом став третім губернатором Плімутської колонії і автором брошури «Хороші новини з Нової Англії». Цікаво, що коли в Англії почалася громадянська війна, то деякі з пілігримів, серед яких був і Вінслоу, повернулися на батьківщину, щоб підтримати Олівера Кромвеля.

Ісак Алертон, ще один з переселенців і підписантів угоди, налаштував пізніше трансатлантичну торгівлю, а його донька Мері серед усіх пасажирів корабля «Mayflower» прожила найдовше. Мері Алертон перетнула океан з сім’єю, коли їй було всього 4 роки, а померла в 1699 році в Массачусетсі. Після заміжжя Мері народила вісьмох дітей, від яких народилися 50 онуків.

Така історія славного «Mayflower» і його пасажирів, які заснували одну з перших колоній на території Америки, реалізуючи свою мрію про християнську республіку.