logo

4 липня 1755 року помер відомий англійський євангеліст Джон Сеннік

4 липня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

4 липня 1755 року помер відомий англійський євангеліст і автор християнських гімнів Джон Сеннік.

Народжений в англіканській сім’ї в Рідінгу, Джон отримав відповідне виховання. Однак у підлітковому віці він зовсім забув Бога і, залишивши родину в пошуках роботи, робив багато поганих і нечестивих речей.

Своє навернення до Бога Джон пережив у 1737 році, після дворічної депресії, з якої він зумів вийти тільки коли опинився в церкві. Після особистої зустрічі з Джоном Веслі Джон Сеннік долучився до методистського руху. За рекомендацією Веслі він став учителем у Кінгсвуді.

Пізніше він переселяється до Дубліна і долучається до товариства Моравських братів, ставши активним євангелістом і проповідником. З 1747 по 1752 роки Сеннік зумів організувати близько 220 громад Моравських братів в Ульстері і допоміг поширенню євангельських церков в Ірландії.

Джон Сеннік помер від хвороби у віці 36 років, але після нього залишилися 40 заснованих церков, а написані і зібрані ним християнські гімни увійшли в чотири збірки, які були надруковані ще за його життя. Багато з цих пісень співаються і до наших днів.