5 лютого 1631 року англійський пуританин Роджер Вільямс прибув до Америки

5 лютого 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

5 лютого 1631 року англійський пуританин Роджер Вільямс (1603-1683) прибуває до Америки.

Будучи вигнаний зі штату Масачусетс через непорозуміння з місцевою владою, він переїжджає в Провіденс, де засновує колонію Род-Айленд і Першу американську баптистську церкву, стає першим президентом Род-Айленд.

Вивчаючи мови місцевих жителів, він стає одним з перших захисників індіанців і виступає за справедливе ставлення до них, набуваючи у них землю. Роджер стає одним з перших аболіціоністів в Америці, зробивши в 1652 році першу спробу заборонити рабство в усіх британських американських колоніях.

Найбільше його згадують як родоначальника принципу відділення церкви і держави та противника існування державної церкви. Його авторству належать ряд книг, починаючи з A Key into the Language of America, London, 1643 і The Bloudy Tenent of Persecution, for Cause of Conscience, Discussed in a Conference between Truth and Peace, 1644.

Вільямс був особисто знайомий з Олівером Кромвелем і Джоном Мільтоном. Своїм життям і самовідданим служінням Вільямс поруч з багатьма іншими заклав підвалини свободи віри в США.