logo

14 січня 1639 року – прийняття Основних Законів Коннектикуту

14 січня 2018 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Newenglandhistoricalsociety.com.

14 січня 1639 року Рада колонії Коннектикут затвердила прийняття Основних Законів Коннектикуту. Вони були створені англійськими колонізаторами, які заснували цю колонію в 1636 році і яких не задовольняли несправедливі англійські закони.

Засновники Коннектикуту вирішили створити свій уряд, щоб забезпечити більш справедливе управління колонією. Створення Законів було натхненне проповіддю пуританського проповідника Томаса Хукера, вимовленою 31 травня 1638 року, де він сказав революційні на той момент слова, що «влада повинна стверджуватися через вільну згоду людей». Хукер вірив, що в Біблії Бог дає право людям вибирати тих, хто буде ними керувати і право встановити певні обмеження їхньої влади.

Не минуло й року, як ці ідеї були реалізовані на практиці через прийняття Законів, які визначали принципи влади і реалізовували те, що свого часу було спільно закладене пілігримами в Мейфлаверскій угоді. У Законах не було жодної згадки про короля, так як вони писалися для народу, і не могли бути змінені волею однієї людини або маленької групи людей. Документ надавав право громадянам колонії самим вибирати свого губернатора, а також призначати свій суд.

Фундаментальні Закони Коннектикуту були першою письмовою конституцією колоній в Америці і лягли в основу сучасної американської демократії.

Більше про Мейфлаверську угоду тут: https://c4u.org.ua/calendar-16sep-1/