logo

5 років тому поліція жорстоко розігнала захисників сімейних цінностей

18 червня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

Київський гей-парад 2018 року завершився скандалом, адже противників маршу брутально розігнала поліція. 5 років тому в центрі Києва поліціянти застосували силу щодо націоналістів і християн, котрі мітингували біля Національного університету імені Т.Г. Шевченка.

Захисники сімейних цінностей зібралися надвечір 16 червня у парку імені Шевченка, адже на ранок центральні вулиці міста мали були перекриті через бажання ЛГБТ-активістів провести гей-парад. Однак вранці, близько 6 години, понад тисяча поліціянтів оточили активістів, які знаходилися на перехрестя вулиці Володимирівської та бульвару Тараса Шевченка. Їх почали штовхати, бити і затримувати. 57 людей були заарештовані, багато отримали травми.

Пізніше поблизу Оперного театру поліція знову розігнала християн, які просто прийшли забрати речі. Деяким активістам вдалося заховалися у Володимирському Соборі, проте непропорційно велика кількість поліції жорстоко розправлялася із протестувальниками. Анна Левіна, одна з учасниць мітингу тоді розповіла свою версію подій:

«Я прийшла на ту акцію проти пропаганди гомосексуалізму, за традиційні цінності та традиційну сім’ю. Ми там сиділи та співали християнські пісні. Просто чекали цього маршу. Ми були в колоні, і нас почали окружати правоохоронні органи. Сказали дівчатам вийти, але нам все одно дісталося. Хлопців не били, а просто місили. У них обличчя були всі в крові. Нас поливали газом».

Дії поліції обурили суспільство і народні депутати Андрій Іллєнко, Оксана Корчинська та Ігор Луценко ініціювали розслідування щодо перевищення повноважень силовиками, адже їх дії нагадували дії «Беркуту» під час розгону учасників акцій на Майдані. Минуло 5 років, але за цей розгін і за цю жорстокість ніхто не був покараний, а всі звернення, скарги та відкриті листи залишилися без відповіді.

Дана історія продемонструвала цинічність організаторів ЛГБТ-акцій, які мали забезпечити зручність свого маршу навіть на крові тих, хто захищає сімейні цінності. У 2018-му і в наступні роки ми спостерігали, як поліція надавала очевидну перевагу заходам саме ЛГБТ-спільноти, а не їх опонентам. Сьогодні ж ми спостерігаємо, як гендерні лобісти проштовхують легалізацію одностатевих партнерств та законопроект #5488, яким передбачено покарання за відкритий спротив цій ідеології.