28 липня 1915 року народився американський фізик Чарльз Хард Таунс, лауреат Нобелівської премії з фізики 1964 року за дослідження квантової електроніки

28 липня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

28 липня 1915 року народився американський фізик Чарльз Хард Таунс, протестантський віруючий з баптистської Об’єднаної Церкви Христа, лауреат Нобелівської премії з фізики 1964 року за дослідження квантової електроніки.

Після отримання освіти в Університеті Фурмана і Каліфорнійському технологічному університеті, він працював на телефонній фірмі “Белл”. Пізніше став професором Каліфорнійського університету, професором і президентом Массачусетського технологічного інституту, а в 1967 році очолив Американське фізичне товариство.

Разом з Артуром Шавловим, також євангельським віруючим і нобелівським лауреатом, Чарльз Таунс обґрунтували можливість створення лазерів – оптичного квантового генератора.

Таунс неодноразово публічно свідчив про свою віру: “Бог присутній завжди, скрізь і в усьому. Для мене Бог – це особистість, і в той же час Він всюдисущий. Він став для мене великим джерелом сили і повністю змінив моє життя”, а також, доводячи єдність віри і науки, писав: “Я вважаю, що наука в деякому сенсі починається з віри в упорядкованість всесвіту. Наукова віра передбачає існування порядку і сталість, а юдео-християнська традиція говорить про існування єдиного Бога”, або ще говорив: “Я – фізик. Крім того, я – християнин. Прагнучи зрозуміти природу Всесвіту з цих двох позицій, я бачу безліч точок дотику науки з релігією. Мені видається логічним, що в кінцевому підсумку вони навіть поєднаються в одне.”