logo

2 серпня 1555 року мученицькою смертю загинув Джеймс Ебз

2 серпня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

2 серпня 1555 року мученицькою смертю на вогнищі загинув мандрівний проповідник Джеймс Ебз. Це був час правління в Англії «кривавої Мері», яка розв’язала масове переслідування протестантів.

Джеймс був викликаний до єпископа Норвіча доктора Хоптона, який схилив мандрівника відмовитися від своїх переконань і на прощання дав йому гроші. Однак коли Джеймс вийшов від єпископа, то совість почала докоряти йому і він повернувся назад, повернув гроші і далі твердо тримався своєї віри.

Засуджений до спалення в місцевості Баррі Джеймс перед сходом на багаття скинув своє взуття і одяг для потреб жебраків і закликав усіх навернутися до Христа. Джон Фокс у своїй книзі мучеників передає історію, що коли загорілося багаття, помічник шерифа, який свідчив проти Ебза, також зірвав з себе одяг, кажучи: «Так зробив Джеймс Ебз, істинний слуга Бога, який врятований, а я проклятий». Вигукнувши ці слова кілька разів, він був схоплений слугами шерифа, відвезений в його будинок і помер через півроку.

Джеймс Ебз, як і багато інших мучеників за Христа, знайшов свій спокій у вічності, закликаючи кожного взяти свій хрест і йти за Христом.

Зображення умовне